fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Projektant budowlany – jak nim zostać?

Chcąc zostać projektantem budowlanym należy być przygotowanym na długą drogę edukacji, która powinna być wcześniej dobrze rozplanowana. Rozpoczynamy od wybrania specjalizacji uprawnień budowlanych.(program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Występują one w różnych zakresach specjalizacyjnych, między innymi są to specjalizacje konstrukcyjno-budowlane, inżynierii mostowej i drogowej, kolejowej. Wymienić można specjalizacje jak inżynierie wyburzeniowa, hydrotechniczna, sieci i instalacji urządzeń telekomunikacyjnych, elektrycznych itd. Urządzeń cieplnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

W kolejnym kroku należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej uczelni technicznej. Ukończywszy studia wyższe warto dodatkowo wyrobić uprawnienia w specjalności, np. konstrukcyjno-budowlanej.(egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Prawa ręka projektanta

Warunkiem uzyskania uprawnień bez ograniczeń jest ukończenie studiów z tytułem magistra inżyniera.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Każdy inny przypadek umożliwia jedynie projektowanie niektórych rodzajów budynków w ramach danej specjalizacji. Praca w charakterze asystenta projektanta pomaga zdobyć doświadczenie i lepiej poznać zawód.

Ukończenie studiów wymaga zaliczenia praktyki i przystąpienia do egzaminu na uprawnienia budowlane. Po uzyskaniu wszystkich dyplomów i tytułów można rozpocząć pracować w charakterze projektanta budowlanego.(testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com