fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ocieplanie poddasza

Kluczowe w kwestii wypełnienia poddasza pianką jest to, by robić to za pomocą kilku cieńszych warstw. Jeżeli zdecydujemy się na uszczelnienie za pomocą jednej grubej warstwy, wówczas możemy nie uzyskać deklarowanych parametrów cieplnych. Przy zastosowaniu jednej grubszej warstwy bardzo ciężko byłoby uzyskać równą powierzchnię. Dlatego producenci pianek rekomendują stosowanie pianki w kilku cienkich warstwach w stosowaniu ocieplenia poddasza. (uprawnienia budowlane 2022)  

Poddasze wypełnione pianką
Poddasze wypełnione pianką

Prawidłowa aplikacja pianki

Prawidłowa aplikacja piany PUR to dwie warstwy bazowe o łącznej grubości wynoszącej około 80-90% grubości docelowej. Kolejną warstwą jest warstwa wyrównująca, która będzie podstawą ocieplenia. Najważniejsze jest to, by była równa i w pełnej zgodności z rodzajem dachu, z jakim mamy do czynienia. Jego konstrukcja na tym etapie jest bardzo ważna, ponieważ ostatecznie decyduje o prawidłowej aplikacji. Najczęściej stosuje się schemat 2+1. Jest to trzykrotny proces pokrywania skosów poddasza pianką PUR. Nie jest zdziwieniem więc, że zabiera on dość dużo czasu, jednak warto to zrobić, ponieważ każda dodatkowa warstwa jest niezbędnym dodatkowym ociepleniem. Nieuczciwi wykonawcy często kładą kilka warstw tylko po to, by czasowo iść na zwłokę. Jednak zazwyczaj łatwo to zweryfikować, chociażby po tym, że same warstwy są grube i nierówne. (uprawnienia budowlane program) 

Ocieplenie pianką i wiążące się z tym korzyści

Korzyści związane z ocieplania pianką:

  1. Sprawdza się zimą oraz latem – zastosowanie pianki da swój wymierny efekt zarówno w zimie, ponieważ ochroni nas przez utratą ciepła, jak i także latem, kiedy zatrzymamy w swoim domu chłodniejsze powietrze. (uprawnienia budowlane segregator )  
  2. Bezpieczna dla zdrowia
    Izolacja z pianki poliuretanowej nie niesie żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia domowników, ponieważ nie emituje toksyn czy obcych zapachów.
  3. Ekonomiczne rozwiązanie
    Jest to istotne przede wszystkim dlatego, że dzięki jej zastosowaniu nie ma ryzyka powstania szczelin. To oznacza, że skoro nie ma szczelin to nie ma też mostków termicznych, więc nie jesteśmy narażeni na straty ciepła. Ponadto piana nie tworzy przerw w termoizolacji, co nie naraża nas na większe rachunki za ogrzewanie.   (uprawnienia budowlane kontakt)  
  4. Paroprzepuszczalna
    Dzięki tej właściwości jest całkowicie wyeliminowane zjawisko pary wodnej. Jest to ciągła warstwa izolacyjna, dzięki czemu nie ma ryzyka powstania termicznych mostków.
  5. Wytrzymała
    Piana poliuretanowa po kilku latach użytkowania nie straci w ogóle swoich walorów. Jest odporna na takie czynniki, jak: ciepło, wilgotność oraz czas użytkowania.
  6. Chroni przed hałasem
    Pomieszczenia, które zaizolowano pianką są znacznie mniej narażone na uciążliwe hałasy. 10 cm natrysku pianki redukuje już do 55 decybeli! To naprawdę bardzo dużo, ponieważ dzięki temu w pełni możliwe jest uzyskanie efektu komfortowej ciszy. Nie jesteśmy w stanie nawet sobie wyobrazić, jak o wiele głośniej byłoby bez tego. (uprawnienia budowlane)
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com