fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogrodzenie obszaru

Robi się je z gotowych inwentaryzowanych części z desek bądź z siatki stalowej umocowanej do kolumn żelbetowych rozmieszczonych co 2,48m i rosłości ogrodzenia do dwóch metrów. Jak obszar budowy zajmuje obszar przyszłej fabryki, jaki musi zostać ogrodzony, poleca się nie używać prowizorycznego ogrodzenia, a zrobić ogrodzenie z zlotowych części prefabrykowanych żelbetowych. (uprawnienia budowlane kontakt) W punktach umieszczenia na plac budowy dróg jezdni, kolejowych bądź kołowych robi się bramy wjazdowe zaopatrzone w dobre i mocne zamknięcie, a blisko bramy warto ustawić furtki oraz portiernie. Poza bramami, przydającymi się do niezmiennego ruchu robi się też bramy zapasowe dla wjazdu na obszar budowy straży pożarnej. Na zewnątrz ogrodzenia, blisko centralnego wjazdu na budowę, musi zostać umieszczona tabliczka informacyjna, jaka odpowiada działającym regułom. (uprawnienia budowlane 2021)

Ogrodzenie obszaru
Ogrodzenie obszaru

Aparat telefoniczny

W portierni czy wartowni musi zostać umieszczony aparat telefoniczny, jaki działa przez cały czas. (uprawnienia budowlane program) Blisko niego muszą widnieć wykazy, jakie mają numery telefonów do straży pożarnej, pogotowia, policji, pogotowia sieci elektrycznych czy wodociągowych, pogotowia gazowego i telefonów osobistych kierownika pracy i majstra. Przy każdym wejściu i wjeździe na miejsce budowy warto ustawić tablice, jakie zabraniają wejścia osobom nieupoważnionym. Na miejscy budowy warto umieścić tablicę, jakie pokazują, że nie wolno wchodzić w miejsce gdzie działają maszyny i sprzęty. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Rysunki i opisy

Na rysunkach pokazuje się podzielenie obiektów na działki, przebieg miejsc pracowniczych, schematy dostaw tworzyw czy części na piętra, kolejność montowania i tak dalej. W sferze opisowej wypisuje się ilość pracowników, zestawienie tworzyw i materiałów, wymogi techniczne magazynowania, montowania i transportu. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Plany przebiegu mogą też posiadać karty technologiczne. Harmonogram prac bywa graficznym odwzorowaniem terminarzowego projektu robienia prac. Posiada on do tego podstawowe dane liczbowe, jakie dotyczą ilości prac i pracowników wymaganych do ich zrobienia czy nakład robót w roboczogodzinach. Harmonogram posiada wielki plus, czyli taki, że nie jedynie pokazuje datę zaczęcia i skończenia prac, ale też ich zestawienie w czasie. Dzięki harmonogramom, da się dokładnie określić na wszystkie dni jakie prace trzeba wykonać, ilu i jakich pracowników potrzeba, jakie i w jakiej ilości trzeba zużyć tworzyw i materiałów. Do tego w harmonogramach da się idealnie pokazać na bieżąco przebieg budowy i postępy na niej wykonane. Po zrobieniu czynności wstępnych idzie się dalej do zagospodarowania placu budowy. Zaczynać warto od uporządkowania i splantowania obszaru, a potem robi się płoty i ustępy. Potem robi się kolejne prace w kolejności takiej:

-tymczasowe drogi dojazdowe, sieci energetyczne czy wodociągowe,

-obiekty prowizoryczne produkcyjne,

-zainstalowanie sprzętów i maszyn.

Prace podstawowe

Robienie prac podstawowych, czyli:

-odpompowanie wody z obszaru,

-zrobienie ujęcia wody czy połączeń z siecią miejską i rozmieszczenie każdej podziemnej sieci wodociągowej,

-rozmieszczenie podziemnych sieci kanalizacji i jeśli zachodzi taka potrzeba, zrobienie szamba czy stałych jezdni kołowych i kolejowych, (program egzaminu na uprawnienia)

-zrobienie niezmiennych sieci kablowych, jak głębokość założenia i przebieg ochraniają je przed deformacją podczas budowy,

-zrobienie każdej innej sieci, jaka będzie potrzebna,

-niwelacja obszaru do poziomu zaplanowanego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com