fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kiedy może nastąpić odmowa odbioru mieszkania przez nabywcę?

Kupno domu czy mieszkania to przełomowa chwila w życiu każdego człowieka. Nie da się ukryć, że inwestycja w nieruchomość, nieważne, czy jest nią mieszkanie w bloku, czy też dom jednorodzinny, wiąże się z ogromnymi kosztami. W przypadku kupna nieruchomości od developera, dochodzi do tego jeszcze stres związany z odbiorem mieszkania. Kupując bowiem nieruchomość z rynku wtórnego, możemy dokładnie ją obejrzeć. Mamy też czas, żeby psychicznie i finansowo przygotować się na ewentualne zmiany, poprawki, remonty. ( materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych )

Inaczej ma się sprawa, kiedy decydujemy się na nabycie nieruchomości z rynku wtórnego. Mimo tego, że widzimy miejsce, na którym ma stanąć nasze wymarzone M3 (a właściwie blok, w którym będzie się znajdować) oraz mamy wgląd w plany wznoszonego budynku, kupujemy tak naprawdę kota w worku. Jaką mamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem? Nie wiadomo przecież, czy podczas procesu budowlanego nie dojdzie do jakichś obsunięć i termin odbioru mieszkania znacząco przesunie się w czasie. A jeśli developer nie wywiąże się ze swoich obietnic? (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)


Nie raz i nie dwa zdarzyło się tak, że nabywca odmówił odbioru mieszkania. Jakie mogą być tego powody i kiedy powinniśmy tak postąpić? Pierwszą, najważniejszą kwestią jest zdecydowania rozbieżność na linii projekt – rzeczywistość. Taką sytuacją jest na przykład inne niż zakładane rozmieszczenie pomieszczeń. (uprawnienia budowlane 2020 egzamin ustny)

Drugą sytuacją, w której nabywca ma pełne prawo do tego, aby odmówić odbioru mieszkania, jest zmiana użytych materiałów. Jedną z częściej występujących przyczyn jest jednak rażące niewywiązanie się z umowy przez developera. Ma ono miejsce na przykład wtedy, gdy w założeniu do odbioru miał być dom z garażem, a w rzeczywistości dostajemy sam dom. Dodatkowo, taka nieprawidłowość może skutkować odstąpieniem od umowy, która została zawarta między firmą developerską a nabywcą.

Postępowanie po wykryciu nieprawidłowości przy odbiorze mieszkania lub domu jednorodzinnego

W przypadku rażących błędów znalezionych w czasie odbioru mieszkania, prawo zawsze będzie stało po naszej stronie, czyli po stronie nabywcy. Najczęściej jednak, gdy nabywca odmawia odbioru mieszkania, sprawa kończy się w sądzie. Nie ma się jednak czego obawiać. Rażące błędy da się w prosty sposób udowodnić, dzięki czemu jesteśmy z góry na wygranej pozycji. ( program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com