fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zasady robienia betonu nie przepuszczającego wody

Jest ich sześć i są takie:

-rozmieszczenie betonu warto zrobić metodą nieprzerwaną, aż do końca betonowania obiektu,

-wagowe dozowanie materiałów będzie najlepszą opcją, (uprawnienia budowlane kontakt)

-chemiczne składniki uszczelniające (hydrobet) warto dodawać wedle zaleceń,

-masa betonu musi być gęsto-urabialna, nie można dopuścić do sytuacji, że jest w nim za duża ilość wody,

-otulina wkładek ze stali musi mieć maksymalnie dwa czy trzy centymetry, beton po stworzeniu musi być polewany wodą aż przez czternaście dni,

-zagęszczanie betonu warto zrobić dzięki wibratorom, jakie drgają 6000-9000 razy w ciągu 60 sekund.

Normy podczas wytwarzania betonu wodoszczelnego
Normy podczas wytwarzania betonu wodoszczelnego

Składniki mieszanki

Składniki jakie trzeba dodać do mieszanki, aby powstał beton jaki nie przepuszcza wody obmyślany jest przez profesjonalistów w laboratoriach. (uprawnienia budowlane 2021) Betony nie przepuszczające wody używane są do wytworzenia pojemników na ciecze, podstaw jakie nazywane są lekko zakwaszoną wodą, do każdego typu obiektów, jakie warto zabezpieczać od wody. Betony zrobione z kruszywa a pumeksu, keramzytu oraz agloporytu bywają używane do kontrakcji zbrojnych i nie. Posiadają one cechy wchłaniające oraz umieją na długi czas nie zmienić się ze swojego mokrego stanu, więc lepiej ich nie wykorzystywać w obiektach, gdzie wiemy, że może dostać się woda czy wilgoć. Składniki do mieszanki trzeba dokładnie i z precyzją obliczyć, nie można dawać ich na oko. Dokładnie kontroluje się to patrząc na masę i planowaną solidność dzięki zarobowi przykładowemu i uzyskanych wcześniej próbek. (uprawnienia budowlane program)

Dozowanie

Pozwala się na dodawanie objętościowo-masowe, tylko kruszywo odmierza się pojemnikami, a cement masowo. Warto więc przestrzegać pewnych reguł dodawania, zaczynając od kruszywa, startując od najgrubszego aż do tego najmniejszego poprzez tego, że woda bardzo szybko chłonie wszystkie materiały. Kruszywo zanim je dodamy musi zostać namoczone, inaczej wsiąknie w nie woda, a to jest niepożądane. Wodę zarobową dodaje się zwykle 1/3 bądź ½ planowanej liczby w litrach, a cement warto jest dozować nie cały od razu, a w partiach. Najlepsze do mieszania nadadzą się betoniarki przeciwbieżne, a całe mieszanie nie może trwać poniżej trzech minut. Przewożenie takiej mieszanki musi być niezwykle uważny, aby nie doszło do żadnych wstrząsów czy dziur na drodze. Mieszanka musi być rozmieszczana rzędami o obszerności 30cm. Rosłość jej spuszczania do odpowiedniego punktu nie może być wyższa od dwóch metrów. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Skład betonu na płaszczyznę pasów startowych lub postojowych

Musi zostać planowany w odpowiednim do tego laboratorium, przestrzegając znanych zasad (PN-70/S-96015) i wyróżniać się wytrzymałością na bardzo niskie temperatury. Najlepiej sprawdzi się do tego cement marki 325. Jeśli chodzi o kruszywo, to warto używać takiego, co jest bardzo solidny i nie przenika do niego dużo wody. Wytrzymałość na niskie temperatury otrzymuje się umieszczając wybraną ilość pęcherzyków powietrza. Mówi się na to napowietrzanie. Najlepiej do tego nada się Abiezod Pl.

Nieprzepuszczalność betonu da się uzyskać dzięki prawidłowym materiałom betonu, używanie chemikaliów jakie uszczelniają beton i właściwe zrobienie wszystkiego według zaleceń. Zasady tworzyw:

-piasek, (segregator egzamin ustny uprawnienia)

-żwir, jaki musi mieć granulację maksymalnie do 20mm,

-woda zarobowa musi spełniać potrzeby zasad PN-75/C-04630, tak samo jak uszczelniające chemikalia trzeba skontrolować, czy mają wystarczającą jakość,

-cement portlandzki nie może mieć niższej marki od 350, odpowiednio skontrolowany czy dobrze wiąże. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com