fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nadzór na placu budowy

Istnieją dwie czynności, które są absolutną koniecznością przy prowadzeniu skomplikowanych prac budowlanych. Należą do nich nadzór i kontrola. Inspektor nadzoru budowlanego jest osobą stojącą na czele wszystkich czynności dotyczących budowy. Odpowiedzialność i obowiązki jakie spadają na barki tej osoby są ogromne, są one jednak poparte bardzo wysokimi kompetencjami umożliwiającymi swobodną pracę na na każdym polu.(akta prawne do uprawnień)

Warto wiedzieć, że kiedy inspektor odwiedza budowę znaczy, że coś leży na rzeczy i nie jest to raczej nic przyjemnego. Każdy kto kieruje placem budowy zdaje sobie sprawę jak wysokie kary pieniężne czyhają na tych, którzy nie przestrzegają prawa budowlanego lub innych przepisów. Inspektor nadzoru budowlanego jest upoważniony nawet do wstrzymania prac nad budową, gdy naruszenia są poważne. Wznowienie prac będzie możliwe dopiero po naprawieniu wszelkich niedociągnięć. Wszystko to składa się na prawo budowlane. Każda osoba na podobnym stanowisku powinna mieć wymagane zezwolenia jak też uprawnienia budowlane. Godnym uwagi jest fakt, że inspektor legitymujący się dodatkowymi kwalifikacjami, bezsprzecznie zasługuje na wyższe wynagrodzenie. (materiały do egzaminu na uprawnienia)

Inspektor ma obowiązek do czuwania, aby wszyscy pracownicy wykonywali swoje zadania prawidłowo. Taka osoba powinna móc pełnić samodzielne funkcje techniczne, ponieważ praca ta wymaga radzenia sobie z ogromną odpowiedzialnością każdego dnia. Funkcje administracyjne są jedynymi, które możne pełnić bez stosownych uprawnień. (uprawnienia budowlane- egzamin ustny)

Do czego upoważniony jest inspektor?

Inspektor ma upoważnienie nie tylko do kontroli procesu budowy, ale również do kontrolowania obiektu już gotowego i użytkowanego. Ma on też możliwość przeglądania planu budowy i wnoszenia odpowiednich korekt. Ważną kwestią jest to, że decyzja, którą podejmie inspektor jest absolutnie ostateczną, a poprawki zlecone muszą być wprowadzone w mgnieniu oka. Jak wcześniej wspomniałam zawód inspektora wiąże się z możliwością działania na wielu polach, nie muszą one być jednak wykorzystane. Jedyna sytuacja, która bezsprzecznie wymaga wymierzenia kary to kiedy przepisy prawa budowlanego zostają naruszone. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.