fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nadzór budowlany a praktyka zawodowa

Obowiązujące zapisy prawa budowlanego zezwalają na odbycie praktyk zawodowej w nadzorze budowlanym. Dwa lata takiej praktyki odpowiadają jednemu roku praktyki na budowie.(testy 2019 uprawnienia)

Praca w nadzorze budowlanym najczęściej wiąże się z pracą biurową. Do obowiązków praktykanta należy kontrolowanie dokumentów dotyczących budynków, dokumentacji dotyczącej przeglądów okresowych. Jest on odpowiedzialny za kontrolowanie dokumentacji zgłoszonych samowoli budowlanych i katastrof budowlanych.(program uprawnienia budowlane)

Prace budowlane bywają sporadycznie, praktykanci często skarżą się na nadmiar obowiązków biurowych. Podczas prac budowlanych zajmują się jedynie sporządzeniem dokumentacji zdjęciowej, odbierają i sprawdzają dokumentację budowy. Praktyka zawodowa powinna opierać się na wykonywaniu funkcji technicznych na budowie.

Sprawdzanie dokumentów

Analiza praktyki zawodowej  w nadzorze budowlanym przez większość izb okręgowych jest dla praktykantów niepomyślna. Czynności inspekcyjno-kontrolnych powinny odbywać się na budowie. Praktyka przy dokumentacji budowlanej nie jest zaliczona jako praktyka zawodowa. Praktyka pod nadzorem inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest uznawana.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Przed rozpoczęciem praktyki w nadzorze warto skonsultować się z odpowiednią izbą i wypytać o szczegóły dotyczące jej zaliczenia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com