fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nadzór budowlany a praktyka zawodowa

Obowiązujące zapisy prawa budowlanego zezwalają na odbycie praktyk zawodowej w nadzorze budowlanym. Dwa lata takiej praktyki odpowiadają jednemu roku praktyki na budowie.(testy 2019 uprawnienia)

Praca w nadzorze budowlanym najczęściej wiąże się z pracą biurową. Do obowiązków praktykanta należy kontrolowanie dokumentów dotyczących budynków, dokumentacji dotyczącej przeglądów okresowych. Jest on odpowiedzialny za kontrolowanie dokumentacji zgłoszonych samowoli budowlanych i katastrof budowlanych.(program uprawnienia budowlane)

Prace budowlane bywają sporadycznie, praktykanci często skarżą się na nadmiar obowiązków biurowych. Podczas prac budowlanych zajmują się jedynie sporządzeniem dokumentacji zdjęciowej, odbierają i sprawdzają dokumentację budowy. Praktyka zawodowa powinna opierać się na wykonywaniu funkcji technicznych na budowie.

Sprawdzanie dokumentów

Analiza praktyki zawodowej  w nadzorze budowlanym przez większość izb okręgowych jest dla praktykantów niepomyślna. Czynności inspekcyjno-kontrolnych powinny odbywać się na budowie. Praktyka przy dokumentacji budowlanej nie jest zaliczona jako praktyka zawodowa. Praktyka pod nadzorem inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest uznawana.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Przed rozpoczęciem praktyki w nadzorze warto skonsultować się z odpowiednią izbą i wypytać o szczegóły dotyczące jej zaliczenia.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.