fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nadawanie uprawnień budowlanych

Oczywiście statystyki związane z nadawaniem uprawnień dostępne są na stronie Internetowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Z przedstawionych tam informacji wynika, że podczas XXXII sesji egzaminacyjnej w 2018 roku ww. uprawnienia uzyskało 2581 osób. Wówczas do egzaminu przystąpiło łącznie 3846 kandydatów (program na uprawnienia budowlane w wersji android). Z kolei 968 z nich pisało swój egzamin poprawkowy. Natomiast pierwszy raz podeszło do egzaminu aż 1960 kandydatów.

Nadawanie uprawnień budowlanych

Egzamin ustny oraz pisemny – zdawalność

Jak wiemy egzamin na uprawnienia budowlane składa się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. Do części ustnej podeszło w rzeczonym roku 3471 osób. Oczywiście grupa ta zawiera także osoby, dla których był to egzamin poprawkowy. Średnia zdawalność egzaminu ustnego wyniosła 74,36 %. Z kolei zdawalność egzaminu pisemnego w 2018 roku to 79,03% (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Godnym uwagi est fakt, że od roku 2003 do 2018 nadano aż 69 969 uprawnień budowlanych! Oznacza to zatem, że tyle osób może samodzielnie sprawować funkcje techniczne w budownictwie.

Statystyki z podziałem na województwa

Warto przyjrzeć się jak statystyki związane z nadawaniem uprawnień budowlanych rozłożyły się w poszczególnych województwach. I tak Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów nadała aż 382 uprawnienia budowlane. 275 decyzji wydała Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Z kolei 264 osoby zdobyły uprawnienia nadawane przez Śląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. W Wielkopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa wydano 220 decyzje (program z aktami na uprawnienia budowlane). A w Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa uprawnienia otrzymało 215 osób. Należy pamiętać, iż każda z izb nadaje uprawnienia zgodnie z obowiązującym prawem. Istotnie, uprawnienia budowlane potwierdzają kwalifikacje oraz wiedzę przyszłych inżynierów.

Uroczystości związane z nadaniem uprawnień budowlanych

Godnym uwagi jest fakt, że z okazji nadania uprawnień organizowane są uroczystości. Odbywają się one w każdej z Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia). W trakcie uroczystości osoby, które pozytywnie zdały egzamin otrzymują decyzje o nadaniu uprawień budowlanych. Z pewnością jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich, którzy włożyli sporo wysiłku w to, aby móc cieszyć się uprawnieniami i rozwijać w branży budowlanej w przyszłości.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.