fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Jestem mistrzem lub technikiem – co muszę zrobić aby zdobyć uprawnienia budowlane?

Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie wiążą się ściśle z uprawnieniami budowlanymi. Jest to absolutna konieczność aby takie funkcje pełnić. (program uprawnienia budowlane) Uprawnienia te są dostępne nie tylko dla inżynierów czy magistrów. Praktyka zawodowa realizowana przez dłuższy okres, to furtka aby uprawnienia budowlane mieć w zasięgu ręki.

Zawody i specjalności

Technik budownictwa może starać się o uprawnienia budowlane w specjalnościach takich jak konstrukcyjno-budowlana, inżynieryjna kolejowa w zakresie kolejowych obiektów budowlanych, czy inżynieryjna techniczna. Podobnie jak murarz, cieśla i murarz-tynkarz mogą rozwijać się dalej dzięki uprawnieniom w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Natomiast technik architekt ma prostą drogę do specjalności architektonicznej. (uprawnienia budowlane – egzamin) Technicy drogownictwa, budowy dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych mają w zasięgu specjalność inżynieryjną mostową. (nauka do uprawnień architektonicznych) Podobnie jak technik budowy dróg i mostów, budownictwa kolejowego ma podstawy by kandydować o uprawnienia inżynieryjne drogowe oraz mostowe.

Bez komunikacji ani rusz

Technik telekomunikacji ma otwartą drogę do specjalności instalacyjnej telekomunikacyjnej. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane) Podobnie jak technik elektryk, elektryk kolejowych sieci elektroenergetycznych, elektroenergetyk transportu szynowego w swoim zakresie może starać się o specjalność instalacyjną elektryczną. (materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne) Reasumując, korzystnie jest mieć dyplom technika i później starać się o uprawnienia budowlane. W trakcie procesu starań o te uprawnienia z pewnością absolwenci technikum mogą już podjąć zatrudnienie i zarabiać sami na siebie.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.