fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Specyfika egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane

Ci, którzy mają już egzamin na uprawnienia budowlane za sobą, często twierdzą, że część ustna jest tą trudniejszą. W pewnym stopniu wynika to z charakterystyki pytań, ponieważ w większości pytają one o odbytą praktykę zawodową. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów) Jeśli zaś zastanowimy się nad trudnościami związanymi z przepisami prawa, do głowy przychodzi przede wszystkim czas. Niestety, podczas egzaminu ustnego jesteśmy zmuszeni przygotować swoją odpowiedź w bardzo krótkim czasie, a ten może być bardzo istotny. Jak więc dobrze przygotować się do egzaminu? Jakie materiały do egzaminu ustnego przyswoić sobie w pierwszej kolejności? (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Materiały do egzaminu ustnego: co będzie nam potrzebne?

Przede wszystkim będziemy potrzebować aktów prawnych, których listę każdego roku publikują izby inżynierów i architektów. Wspomniane wykazy można znaleźć na stronach internetowych, chociażby na stronie kancelarii sejmowej. Kolejną kwestią jest zgromadzenie norm i to może już być nieco trudniejsze zadanie. Powoduje to ochrona, jaką dają prawa autorskie PKN. Studenci uczący się na kierunkach budowniczych mają je zwykle w swoich materiałach – warto to sprawdzić. W przeciwnym wypadku możemy skorzystać z bibliotek uczelni technicznych i ich zasobów. Warto tez poprosić o pomoc kierownika praktyki czy każdej innej osoby będącej członkiem izby samorządu. Te osoby w ramach swojego członkostwa mogą nieodpłatnie korzystać z norm. Ponadto część samych izb zapewnia kandydatom dostęp do norm – warto dowiedzieć się, czy tak jest i w naszej izbie. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Materiały do egzaminu ustnego: czym warto uzupełnić naszą wiedzę?

Wśród materiałów godnych polecenia znajdziemy też poradnik majstra budowlanego. Zaleca się go zwłaszcza tym kandydatom, którzy ubiegają się o uprawnienia w zakresie specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno-budowlanej. Jest to kompendium wiedzy i rozwiązań technicznych praktycznie dla każdego elementu obiektów budowlanych. Ten poradnik również może być wśród dokumentów i publikacji, które są udostępniane przez izbę. Co ciekawe, część izb pozwala na korzystanie z tej książki podczas samego egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com