fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Specyfika egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane

Ci, którzy mają już egzamin na uprawnienia budowlane za sobą, często twierdzą, że część ustna jest tą trudniejszą. W pewnym stopniu wynika to z charakterystyki pytań, ponieważ w większości pytają one o odbytą praktykę zawodową. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów) Jeśli zaś zastanowimy się nad trudnościami związanymi z przepisami prawa, do głowy przychodzi przede wszystkim czas. Niestety, podczas egzaminu ustnego jesteśmy zmuszeni przygotować swoją odpowiedź w bardzo krótkim czasie, a ten może być bardzo istotny. Jak więc dobrze przygotować się do egzaminu? Jakie materiały do egzaminu ustnego przyswoić sobie w pierwszej kolejności? (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Materiały do egzaminu ustnego: co będzie nam potrzebne?

Przede wszystkim będziemy potrzebować aktów prawnych, których listę każdego roku publikują izby inżynierów i architektów. Wspomniane wykazy można znaleźć na stronach internetowych, chociażby na stronie kancelarii sejmowej. Kolejną kwestią jest zgromadzenie norm i to może już być nieco trudniejsze zadanie. Powoduje to ochrona, jaką dają prawa autorskie PKN. Studenci uczący się na kierunkach budowniczych mają je zwykle w swoich materiałach – warto to sprawdzić. W przeciwnym wypadku możemy skorzystać z bibliotek uczelni technicznych i ich zasobów. Warto tez poprosić o pomoc kierownika praktyki czy każdej innej osoby będącej członkiem izby samorządu. Te osoby w ramach swojego członkostwa mogą nieodpłatnie korzystać z norm. Ponadto część samych izb zapewnia kandydatom dostęp do norm – warto dowiedzieć się, czy tak jest i w naszej izbie. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Materiały do egzaminu ustnego: czym warto uzupełnić naszą wiedzę?

Wśród materiałów godnych polecenia znajdziemy też poradnik majstra budowlanego. Zaleca się go zwłaszcza tym kandydatom, którzy ubiegają się o uprawnienia w zakresie specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno-budowlanej. Jest to kompendium wiedzy i rozwiązań technicznych praktycznie dla każdego elementu obiektów budowlanych. Ten poradnik również może być wśród dokumentów i publikacji, które są udostępniane przez izbę. Co ciekawe, część izb pozwala na korzystanie z tej książki podczas samego egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.