fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kity asfaltowe

Bywają wytwarzane z asfaltów ponaftowych, zapełniaczy i tworzyw uplastyczniających oraz powiększających doczepność substancji do wianek szczelin w betonie czy ścianie. Kity asfaltowe posiadają masę gęstego ciasta i da się je formować w dłoniach, gdy są zimne. Nazwy handlowe to Abizol KF oraz Bitizol SB oraz KF. W trakcie ciepłych dni Abizol KF oraz Bitizol KF czy SB da się umieszczać w szczeliny dylatacyjne bez grzania. W okresach zimniejszych warto je jednak trochę podgrzać w gorącej wodzie do 30 C. Masy zalewowe są zanim się je użyje grzane, ponieważ dostarcza się jako stałe, a po otrzymaniu przez nie pełnej plastyczności wlewa się do szczelin dylatacyjnych. (uprawnienia budowlane kontakt)

Kity i masy zalewowe
Kity i masy zalewowe

Przydatność

Potrafią one przydawać się tylko do nanoszenia do szczelin poziomych, ale w szczelinach pionowych i w mocniej odpowiedzialnych obiektach, nawet w szczelinach poziomych, używa się kit asfaltowy. Potocznie nazywa się go masą zalewową czy Smolotoxem. (uprawnienia budowlane 2021)

Kity z żywic sztucznych wytwarza się jako masa o konsystencji ciasta. Folkil posiada zbitą masę i bywa robiony z polistyrenu oraz reszty odmian żywicy sztucznej i zapełniaczy mineralnych. Ma negatywny wpływ na styropian i bywa nanoszony ręcznie. Pokazuje odpowiednią przyczepność do betonu, wyrobów azbestowo-cementowych, kamieni naturalnych czy też nie i do drewna, a trochę gorszą, ale wciąż poprawną do szkła czy metalu. (uprawnienia budowlane program)

Olkit bywa wytwarzany z oleju lniano-tungowego, żywicy kumaronowej oraz zapełniaczy mineralnych. Posiada masę plastyczną. Pokazuje odpowiednią doczepność do betonu normalnego, keramzytowego, produktów azbestowo-cementowych, kamieni naturalnych oraz sztucznych, ceramiki, drewna, szkła, metali, powłok malarskich, styropianu. Bywa nanoszony pistoletem ręcznym.

Typy kitów

Oba typy kitów posiadają szary kolor i bywają uodpornione na skutki czynników atmosferycznych, wody czy temperatury od minus trzydziestu do plus osiemdziesięciu stopni. Bywają przywożone w bębnach z blachy. Pylutcx wytwarzany jest z materiałów sztucznych i zapełniaczy mineralnych, pokazuje odpowiednią zaczepność do betonu, kamieni naturalnych, stali czy drewna. (akty prawne uprawnienia budowlane) Kit da się rozmieszczać ręcznie dzięki pistoletem pneumatycznym. Przywożony bywa w skrzyniach metalowych po pięć i trzydzieści kilogramów. Tiokit wytwarzany bywa z tiokolu, żywicy syntetycznej, zapełniaczy i pigmentów. Jest dwuskładnikowy samowulkanizujący się.

Składnik pierwszy – główny, składnik drugi – utwardzacz. Przydaje się do uszczelniania złączy części z drewna, betonu normalnego, szkła, ceramiki i metali. Kategoryzuje się kit biały, czarny i szary. Żywotność kitu po złączeniu dwóch składników równa się do trzech godzin. Okres przechowywania osobnych składników: głównych do roku, utwardzacza do dwóch miesięcy. Temperatura magazynowania musi zostać zachowana od 15 do 20 C. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Płaszczyzna podstawy musi zostać wyczyszczona i nie mokra.

Składniki kitu

Muszą być ze sobą zestawione w przedziale pięciu minut w mieszadle wolnoobrotowym. Liczba wyrabianego w jednym czasie kitu nie może równać się więcej niż pięć kilogramów. Porowate płaszczyzny warto gruntować parę razy preparatem przywożonym przez producenta. Płaszczyzny szklane oraz glazurowane gruntuje się jedynie w takich sytuacjach, w jakich będą ciągle w wodzie. Wypełnianie szczelin da się odbyć ręcznie czy z przyrządami. Ręcznie kit nanosi się nożem czy szpachlą, a potem wyrównuje się jego płaszczyznę nożem zanurzonym w roztworze mydła. Zautomatyzowanie nanosi się kit pistoletem, z jakiego bywa on wyciskany sprężonym powietrzem pod ciśnieniem. (program egzaminu na uprawnienia) Kit po złączeniu składników, bywa wkładany do tub umieszczanych w pistolecie. Patrząc na średnicę i wymiary szczeliny używa się różne końcówki. Ładunek pistoletu to 1070cm3. Płaszczyznę kitu wygładza się sprzętem metalowym zanurzonym w wodnym roztworze mydła, a po dwóch tygodniach da się ją malować olejno. Delikatny kit tiokolowy da się usuwać toluenem czy benzenem, zastygnięty może zostać umyty tylko mechanicznie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com