fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jakie zostać kierownikiem budowy?

Jedną z osób, obok które w czasie trwania budowy nie można przejść obojętnie, jest oczywiście jej kierownik. To właśnie na nim spoczywa cała odpowiedzialność sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego procesu wznoszenia obiektu budowlanego. ( pytania na egzamin ustny do uprawnień )

Z racji wyżej wymienionej odpowiedzialności, kierownikiem budowy może zostać jedynie taka osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia. Mowa tu oczywiście o uprawnieniach budowlanych. Dzięki posiadaniu takowych, kierownik budowy może pełnić samodzielne funkcje techniczne na placu budowy, a także sprawować nadzór nad jej przebiegiem. (uprawnienia budowlane)

Aby zdobyć uprawnienia budowlane, osoba, która się o nie ubiega, musi przejść przez szereg różnych etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście odpowiednie wykształcenie. Następnym – odbycie praktyki zawodowej. Wszystko po to, by przystąpić do egzaminu na uprawnienia. Po pomyślnym przejściu przez jego etap ustny i pisemny, można zaczynać karierę w branży budowlanej, by już wkrótce zostać kierownikiem budowy.

Obowiązek kierownika budowy

Jak już zostało wcześniej wspomniane, na kierowniku budowy ciąży szereg bardzo odpowiedzialnych czynności. Jego podstawowym obowiązkiem jest dopilnowanie przestrzegania środków ostrożności. Kierownik budowy ma za zadanie czuwać nad ekipą budowlaną, której zostało powierzone wzniesienie danego obiektu. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Kierownik musi przygotować także dokument, który nazywany jest planem bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Znaleźć w nim można wszelkie środki ostrożności i zasady bezpieczeństwa, jakich bez względu należy przestrzegać na placu budowy.

Inne obowiązki kierownika budowy

Choć zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, którzy biorą udział w procesie budowlanym jest podstawowym obowiązkiem kierownika budowy, poza tym na jego barkach spoczywa multum innych, równie ważnych zadań. Jednym z nich jest dopilnowanie tego, aby każdy z etapów pracy na budowie przebiegał zgodnie z przepisami Prawa budowlanego. (programy do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com