fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kierowanie placem budowy

Kodeks pracy to zbiór zasad i norm bezpieczeństwa. Plac budowy nie będzie funkcjonował prawidłowo, jeśli nie będzie się ich przestrzegało. Nie uda się rozpocząć prac, nawet gdy jesteśmy posiadaczami działki i mamy dokumenty umożliwiające pracę, w momencie, gdy nie będziemy w stanie dopasować się do tychże zasad. Zatem istnieje kilka podpunktów i wymogów, które należy spełnić.(uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Na początek, co najmniej tydzień przed rozpoczęciem prac należy udać się do poinformowanie głównego inspektoratu nadzoru budowlanego i ogłosić nasz projekt. Równie istotną kwestią jest pamiętanie o ochronie zdrowia i zapewnienie bezpiecznej pracy naszej ekipie budowlanej. Bez tego, nie uda się przystąpić do pracy w zaplanowanym terminie.(pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Kierowanie placem budowy

Kierownik budowy podejmując się pracy, musi mieć świadomość, że to na nim spoczywa cała odpowiedzialność za pracę. Dzieje się to za sprawą dokumentów i załączników. W nich zawarte będą wytyczne, kwalifikacje oraz usprawnienia budowlane, potrzebne do wykonywania takich prac. Należy również zaopatrzyć się w dziennika budowy, jest on konieczny do przeprowadzania budowy i działań z nią związanych.(uprawnienia budowlane – egzamin)

Budowa- wpisy

Gdy na odpowiednim dokumencie znajdzie się specjalna pieczęć z urzędu, zobowiązani jesteśmy do zabezpieczenia terenu budowy ogrodzeniem. Gdy użyjemy parkanu, jego wysokość powinna wynosić co najmniej 1,6 m. Musi on także znajdować w konkretnej odległości od planowanego budynku, jeśli jest to konieczne. Na owym ogrodzeniu instalujemy także tabliczkę z informacją dotyczącą, że odbywa się tutaj budowa, która może zagrażać innym. Gdyby doszło do wypadku osoby trzeciej to inwestor bądź kierownik budowy będą ponosili tego konsekwencje. Jednakże, gdy budowa będzie już zakończona to wyłącznie inwestor będzie odpowiadał za nieszczęśliwe wypadki.(egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com