fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Jakie są wymagania dla inwestorów wobec zabudowy śródmiejskiej?

Tereny zabudowy śródmiejskiej lub śródmiejskiej uzupełniającej należą do najbardziej atrakcyjnych i korzystnych punktów, w których warto postawić swoją inwestycję. Ważnym aspektem jest jednak, aby sprawdzić przez rozpoczęciem budowy jakie są możliwości i ograniczenia w związku z zabudową śródmiejską.(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Zabudowa śródmiejska to inaczej inaczej zgrupowaniem intensywnej zabudowy. Jest w ścisłym centrum miasta, zazwyczaj tuż obok rynku i ratusza. Dlatego terenem śródmiejskim nazywa się obszar, który funkcjonuje jako śródmieście i jako ten jest przewidywany w miejscowym planie przestrzennego zagospodarowania. Jeśli taki plan nie istnieje liczy się wówczas stan faktyczny.

Czym jest zabudowa śródmiejska uzupełniająca? Orzecznictwo sądowe określa to jako zabudowę, której celem jest uzupełnienie już istniejącej zabudowy śródmiejskiej poprzez dobudowanie nowych budynków.(testy uprawnienia architektoniczne)

O czym powinien pamiętać inwestor przy budowie na terenie zabudowy śródmiejskiej?

Ważnym aspektem jest to, aby pamiętać, że w budynkach przeznaczonych do pobytu ludzi należy zatroszczyć się o naturalne światło, co jest wiąże się z odpowiednią odległością od innych obiektów. Wszystkie wymagania dotyczące oświetlenia dziennego szczegółowo określają odpowiednie przepisy.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Drugą ważną rzeczą jest, aby kurek główny powinien znajdować się na zewnątrz budynku, nie dalej niż 10 metrów od kolejnego w miejscu łatwo dostępnym i odpowiednio zabezpieczonym. Dlatego w zawartej już zabudowie śródmiejskiej możliwa jest instalacja kurka głównego przed budynkiem, poniżej poziomu terenu z zachowaniem oczywiście odpowiednich zaleceń.

Kolejnym istotnym wymogiem jest informacja o parametrach techniczno-użytkowych dźwigów. Chodzi tutaj przede wszystkim o osoby niepełnosprawne. Ponieważ co najmniej jeden dźwig w budynku w wydzielonej części budynku jest przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych. W zabudowie śródmiejskiej także do transportu mebli i osób chorych na noszach.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.