fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Jak zbudować oszczędny dom?

Samodzielna budowa domu wiąże się z dużymi kosztami, na co nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Ponadto wymaga się uczestnictwa osoby nadzorującej, czyli kierownika budowy – osoby legitymującej się posiadaniem uprawnień budowlanych. Czynności budownicze, a szczególnie postawienie domu od podstaw, wymaga więc specjalisty legitymującego się odpowiednimi kwalifikacjami i zezwoleniami. (materiały do uprawnień budowlanych)

Zatrudnienie kierownika budowy to dodatkowy koszt, ale bez tego prace będą chaotyczne oraz co gorsza bez odpowiedniej wiedzy mogą być wykonane błędnie. Kolejną osoba, którą dobrze byłoby zatrudnić jest geodeta. Z tego względu, że przecież całość nie obędzie się bez planu zagospodarowania działki. Bez tego nie uzyskamy prawa do budowy na wybranym przez nas terenie. Do tego należy wykonać odpowiednie pomiary. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Sporządzenie takiego planu budynku to wcale nie jest bułka z masłem. Cały dom musi być przedstawiony na mapie wraz z przyłączami czyli mediami. Wszystkim tym zajmuje się oczywiście specjalista. Ponadto prowadzi się tzw. dziennik budowy, zawiera on wykonane pomiary i jest podstawą do odebrania budynku. Takim dziennikiem zajmuje się kierownik budowy. Poza nadzorowaniem czynności na placu, opisuje on w nim każdy etap pracy. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Energia domu

Kierownik jest na czele nadzoru wszystkich czynności od czasu wylania fundamentu danego budynku po dach. Później spotykamy się z kolejnym wymogiem czyli wykonaniem certyfikatu energetycznego. Jest to niezbędnik do odbioru domu, ponieważ pokazuje jakie zapotrzebowanie w energię posiada budynek. Kto wydaje taki certyfikat? Może to być ktoś po studiach inżynierskich (kierunek ogólnobudowlany), po zdanym egzaminie państwowym. (wybierz swój dostęp do programu na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.