fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Do wykonania boazerii stosowano miękkie drewno. Jeżeli została ona wykończona bejcą, mogła ona wniknąć w drewno. Dlatego przed nałożeniem nowej warstwy lakieru, boazerie należy tak przeszlifować, by było widać surowe drewno. (egzamin na uprawnienia budowlane) Potem oczywiście powierzchnie trzeba odpylić, a następnie pomalować. Należy pamiętać, że przed nałożeniem drugiej warstwy lakieru, trzeba boazerie ponownie przeszlifować. Jeżeli planujemy pomalować boazerie lakierobejca o podobnym kolorze lub emalią kryjącą, wystarczy, że tylko zmatowimy powierzchnie. Następnie po oczyszczeniu drewna, malujemy dwukrotnie drewno wybranym preparatem. Niezależnie od tego czym będziemy wykańczać boazerię, najlepsze warunki uzyskuję się w temperaturze od 10 do 25 stopni. Upał nie sprzyja malowaniu. Dodatkowo zarówno suche powietrze jak i bardzo wilgotne jest niekorzystne do tego typu remontów. Warto zadbać o odpowiednia wentylacje pomieszczenia, by pozbyć się zapachu farby i lakieru. (uprawnienia budowlane elektryczne)

Jak odnowić boazerie pokrytą bejcą
Jak odnowić boazerie pokrytą bejcą

Malowanie boazerii lakierem i lakierobejcą

Obecnie na rynku są lakiery które pozwolą wykończyć drewno w macie , półmacie oraz połysku. Na boazerie lakier nakładamy dwukrotnie, z czego pierwsza warstwa stanowi podkład. Po jego wyschnięciu powłokę należy zmatowić papierem ściernym. (uprawnienia budowlane testy program) Na podobnej zasadzie działa lakierobejca. Jest to po prostu lakier z dodatkiem pigmentu, który jest dostępny wielu kolorach. Tworzy powłokę pół transparentna.

Malowanie boazerii farba

Farby olejne i wodorozcieńczalne tworzą powłokę kryjącą, nadając inny kolor powierzchni malowanej. Nakłada się je również w dwóch warstwach. (uprawnienia budowlane egzamin) Obecnie mamy dostęp do szerokiej gamy kolorów farb o wykończeniu matowym, połysku lub półmacie. Powłoka po malowaniu jest odporna na zabrudzenia, łatwa w utrzymaniu czystości oraz w konserwacji. Farbę nakłada się pędzlem w kierunku słojów.

Zżółłknięty lakier na boazerii

Jeżeli stara boazerie chcemy odnowić nowym lakierem bezbarwnym, należy najpierw stara powłokę zeszlifować papierem ściernym do surowego drewna. W tym celu najlepiej użyć szlifierki ręcznej. Jednak miejsca trudno dostępne należy przeszlifować ręcznie papierem ściernym. Po tym zabiegu nakładamy nowy lakier pędzlem. dwie warstwy lakieru powinny być wystarczające. (uprawnienia budowlane 2022)
Jeżeli stary lakier dobrze się trzyma , można przemalować boazerie emalią do drewna. W tym celu należy dokładnie przemyć drewno wodą ze środkiem myjącym a następnie zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym . Ewentualnie dziury i ubytki w drewnie, należy zaszpachlować a na końcu przeszlifować cała powierzchnie papierem ściernym. Teraz można drewno pokryć emalią.

Olejowanie boazerii

Oleje świetnie nadają się do konserwacji drewna. Wnikają w jego powierzchnie i zabezpieczają przed wodą i brudem. Pozwalają zachować naturalny wygląd drewna. Powierzchnia olejowana jest wykończona w macie. Olej na boazerii nakłada się dwukrotnie pędzlem, wałkiem lub szmatką. Dopiero po pięciu dniach powierzchnia nadaję się w pełni do użytku. Dla odświeżenia drewna warto raz w roku położyć nową warstwę oleju.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com