fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Drewno jest podstawowym budulcem jeśli chodzi o więźby dachowe, płoty, meble, tarasy, oraz artykuły ogrodowe. Jeżeli nie zadbamy o nie w odpowiedni sposób – będzie ono narażone na działanie wilgoci, promieniowania UV i z czasem szybko się zniszczy. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane ) Możemy jednak temu zapobiec, jeśli o nie zadbamy i regularnie będziemy zabezpieczać. Zanim zaczniemy malować drewno, musimy je zaimpregnować, pamiętając o tym by używany produkt był dobrej jakości. Impregnacja jest tak naprawdę jednym z pierwszych elementów konserwacji drewna, po którym zawsze należy nałożyć środek taki jak olej, lakier lub farba. Taki zabieg ma za zadanie nasycić materiał substancjami, które sprawią, że będzie uodporniony na działanie wody, owadów, ognia oraz grzybów i pleśni. Możemy do tego celu użyć również żywicy, wosku lub pokostu lnianego. (uprawnienia budowlane) Fachowcy i producenci do nakładania impregnacji zalecają użycie pędzla lub pistoletu malarskiego w formie natryskowej. Pamiętajmy, że regularna konserwacja przyczyni się do lepszej trwałości naszego drewna, dlatego lepiej pamiętać o zabezpieczaniu mebli ogrodowych, ponieważ oszczędzi nam to kupowania nowych zestawów co kilka sezonów.

Impregnacja drewna
Impregnacja drewna

Co impregnować

Impregnować możemy elementy wykonane zarówno z nowego świeżego drewna, jak i ze starego, regularnie eksploatowanego. (uprawnienia budowlane testy) Najczęściej impregnacji poddajemy drewniane elementy na zewnątrz domu, czyli wszelkiego rodzaju meble ogrodowe, płoty, tarasy, pergole oraz altany. Jeżeli producent na opakowaniu nie zastrzeże, że dany produkt możemy użyć jedynie na zewnątrz, możemy nim zabezpieczać również elementy drewniane wewnątrz domu czy mieszkania. Najczęściej pamiętajmy o impregnacji pokryć, czyli więźby dachowej, stropów a także podłóg. Warto przypomnieć by nigdy nie używać impregnatu na meblach, które mają bezpośredni kontakt z żywnością – nie impregnujemy blatów, zabawek dla dzieci i dekoracyjnych mebli. (akty uprawnienia budowlane)

Impregnaty bezbarwne oraz kolorowe

Obecnie w sklepach budowlanych możemy znaleźć zarówno impregnaty bezbarwne jak i kolorowe z dodatkiem pigmentów. Który z nich warto wybrać i na jaki ostatecznie się zdecydować ? To zależy od tego, w jakim celu ma być użyty ten impregnat. Jeśli chcemy pozostać przy naturalnym kolorze drewna to wybierzmy ten bezbarwny i do wykończenia użyjmy oleju lnianego, lakieru lub lazury. Jeśli chcemy pozostawić naturalny rysunek słojów i sęków, ale i zmienić odcień naszego drewna – wato wybrać koloryzujący impregnat, który posiada w swoim składzie dodatek kolorowego pigmentu. W ostatnim sezonie największą popularnością cieszyły się impregnaty białe, szare oraz antracytowe. ( egzamin na uprawnienia budowlane ) Taką warstwę należy zabezpieczyć dodatkowo transparentnym lakierem do drewna. Do malowania więźby poleca się używanie czerwonego bądź zielonego impregnatu by widać było, które części zostały już zabezpieczone.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com