fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzaminy na uprawnienia budowlane organizuje się dwa razy w roku: podczas sesji wiosennej i jesiennej. Najpierw podchodzi się do sesji egzaminacyjnej, która jest testem jednokrotnego wyboru, co oznacza, że tylko jedna odpowiedź na pytanie jest prawidłowa. Wszyscy kandydaci przystępują do tego testu o tej samej godzinie, w tym samym dniu. (testy uprawnienia budowlane)

Egzaminy na uprawnienia budowlane – znaczenie egzaminu pisemnego

Wiosenna sesja egzaminacyjna w 2019r. odbyła się 17 maja, jesienna 22 listopada. Jak już wspomniano, test rozpoczyna się dla wszystkich kandydatów o tej samej porze. Nie mają tu znaczenia zakresy uprawnień. Dopiero po zdaniu części pisemnej okręgowe izby inżynierów budownictwa wyznaczają terminy egzaminów ustnych dla każdego z kandydatów. Nie bez powodu warto więc przygotować się do tego egzaminu. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Egzaminy na uprawnienia budowlane – czas trwania egzaminów

Sam egzamin pisemny może przybierać różną długość – wszystko zależy od wybranego przez kandydata zakresu uprawnień. Najdłużej pisze się egzamin na uprawnienia łączne nieograniczone – aż 135 minut. Na 90 pytań przynajmniej na 68 trzeba odpowiedzieć poprawnie. Nieograniczone uprawnienia do osobnego skierowaniami pracami lub projektowania wymagają już nieco krótszego egzaminowania, mowa tu o 115 minutach. W takiej sytuacji egzamin składa się z 75 pytań, a żeby zdać, należy udzielić prawidłowej odpowiedzi na minimum 57 z nich. Łączne nieograniczone uprawnienia zdobędziemy po 90 minutowym egzaminie, jeżeli odpowiemy poprawnie na 45 z 60 pytań. Aby uzyskać uprawnienia ograniczone rozdzielne, musimy podejść do egzaminu trwającego 70 minut. Należy wtedy odpowiedzieć prawidłowo na 34 z 45 pytań. Tak prezentują się czasowo egzaminy na uprawnienia budowlane. (programy do uprawnień architektonicznych)

Egzaminy na uprawnienia budowlane – co najpierw?

Przystąpienie do samego egzaminu na uprawnienia należy rozpocząć od złożenia wniosku we właściwej nam miejscem okręgowej izbie inżynierów budownictwa. Jest to oczywiście wniosek o nadanie uprawnień. Koniecznie trzeba wypełnić formularz, dołączyć wymagane załączniki i potwierdzenia wpłat za proces kwalifikacji, przeprowadzenie egzaminu lub ponowne przeprowadzenie części ustnej. Wysokość opłat jest uzależniona od zakresu i rodzaju uprawnień budowlanych. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com