fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin pisemny wiosna 2017

Egzamin pisemny w sesji wiosna 2017 już za nami. Jakie są wrażenia kandydatów? Ile pytań pojawiło się na karcie egzaminacyjnej z naszego programu? Z czego warto się uczyć?

egzamin pisemny wiosna 2017
egzamin pisemny wiosna 2017

Wspomnienia naszych użytkowników

Cześć. Mam na imię Adam. Chciałbym się podzielić moimi wspomnieniami po egzaminie pisemnym w sesji wiosna2017. Egzamin zdawałem na uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej wykonawczej bez ograniczeń. Do egzaminu przygotowywałem się z programu Uprawnienia Budowlane. Zakupiłem pakiet programów w wersji Na komputer i Android i do tego dokupiłem Jednolite Akty Prawne. To znacznie mniejszy koszt niż kurs przygotowujący do uprawnień budowlanych, a  koledzy mówili że zapisali się na kurs a tam było czytanie aktów prawnych. Ja na kursie nie byłem i uważam to za dobrą decyzję.

Przy każdym pytaniu w programie jest podpowiedź obrazkowa i zacytowany akt prawny, dzięki czemu łatwo to wszystko zapamiętać. Po dwóch tygodniach nauczyłem się całej bazy pytań, która dla mojej specjalności nie jest tak mała. Ale w każdej wolnej chwili brałem telefon do ręki i uczyłem się z apki na telefonie. W domu tylko wieczorami miałem możliwość usiąść do komputera i się pouczyć. Po dwóch tygodniach robiłem już tylko powtórki, ale systematycznie. No i czytałem akty prawne. Zgodnie z opiniami innych użytkowników jakie czytałem na blogu to ma ułatwić zdanie egzaminu ustnego, który jeszcze przede mną.

Jak wygląda sam egzamin pisemny? Przychodzisz do sali. Pani sprawdza Twój dowód osobisty i wpuszcza Cię do sali. U nas miejsca zajmowaliśmy jak chcieliśmy. Ja usiadłem z kolegą i byliśmy tak blisko siebie, że nie było problemu z konsultowaniem się. Czasu jest bardzo dużo. Chyba wszyscy wyszli przed wyznaczonym czasem. W trakcie pisania komisja sprawdzała już złożone testy, więc nie czekaliśmy do końca na wyniki. Pan z komisji po zebraniu 10-15 prac wychodził i czytał wyniki. Wglądu do prac nie było. Pytania jakie pojawiały się na mojej karcie egzaminacyjnej powtórzyły się z pytaniami z programu. Nowych było kilka, ale były proste i podobne do tych z programu. Po prostu nie brzmiały identycznie.

Z pytań pamiętam: Uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi stanowią również podstawę do… (chodziło tu o sprawowanie kontroli technicznej utrzymania obiektów), Czy osoba posiadająca uprawnienia budowlane może wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie bez wpisania się na listę członków właściwego samorządu zawodowego? (oczywiście nie), Kto ma obowiązek prowadzenia dziennika budowy, o jest dołączone do książki obiektu (odpowiedź protokoły), Jaka jest odległość neutralizatora ścieków od okien otwieranych i drzwi zewnętrznych powinna wynosić, Jaka ma być w budynku wielorodzinnym szerokość w świetle ścian pomieszczeń powinna wynosić w kuchni w mieszkaniu jednopokojowym. Jak widzicie pytania nie są trudne. Ale zdecydowanie polecam kontakt z programem. Pozdrawiam

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com