fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dlaczego warto mieć uprawnienia budowlane?

Choć wiele osób waha się, czy podjęcie starań o uprawnienia budowlane jest dobrą decyzją, to jednak warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Istotnie w zdobycie uprawnień trzeba zainwestować sporo pieniędzy (nauka do uprawnień budowlanych). Jednak jest to inwestycja, która z pewnością się opłaca. Posiadając uprawnienia budowlane mamy dokument, który potwierdza  prawo do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Wspomniane funkcje umożliwiają sprawowanie funkcji kierownika budowy lub robót budowlanych, projektanta bądź inspektora nadzoru. Oczywiście ich posiadanie wiąże się z dodatkową odpowiedzialnością oraz obowiązkami.

warto mieć uprawnienia budowlane

Pracodawcy stawiają na osoby z uprawnieniami budowlanymi

Ważnym aspektem jest podejście do posiadania uprawnień budowlanych przez pracodawców. Otóż jest to dla nich bardzo istotna kwestia (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). Okazuje się, że znaczna część profesjonalistów stawiając na zatrudnienie świeżo upieczonych absolwentów dąży do tego, aby zdobyli oni uprawnienia po przynajmniej 2-3 latach pracy.  

Uprawnienia budowlane a dalszy rozwój pracownika

Z pewnością posiadanie pracownika, który ma uprawnienia budowlane sprawia, że jest on cenniejszy dla pracodawcy. Jest bardziej pewny siebie i dąży do dalszego samorozwoju. Godnym uwagi jest fakt, że posiadanie uprawnień jest również korzystne dla samego pracownika. Może on wówczas liczyć na wyższe wynagrodzenie (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Pracodawca ma bowiem świadomość, że taka osoba ponosi pełną odpowiedzialność za prowadzenie budowy czy prac projektowych.

Pozytywne aspekty posiadania uprawnień budowlanych

Oczywiście osoba posiadająca uprawnienia budowlane i wykonująca samodzielne funkcje w budownictwie ponosi dużą odpowiedzialność. Jednak taka praca może dawać wiele satysfakcji. Umożliwia podnoszenie kwalifikacji pracownika oraz zwiększa jego pozycję w firmie oraz na ogólnym rynku pracy. Istotnie taki pracownik staje się bardziej niezależny, a jego zarobki wzrastają (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane). Ważnym aspektem jest też możliwość założenia własnej firmy. Dzięki uprawnieniom budowlanym można składać podpisy na projektach oraz w dzienniku budowy.

Reasumując, posiadanie uprawnień budowlanych ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Warto jednak rozważyć tę drogę, która może doprowadzić nas do szczytu kariery.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com