fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co to jest dom pasywny?

Budynki pasywne tworzone są na podstawie innowacyjnych projektów architektonicznych. W budowie wykorzystuje się najwyższej jakości materiały budowlane. Priorytetem budownictwa pasywnego jest zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji budynku. Bardzo istotne są wysokie parametry izolacyjne, które stają się wyznacznikiem podczas projektowania takiego domu. (program na uprawnienia budowlane)

dom pasywny
dom pasywny

Zalety inteligentnego domu

Budynki pasywne stwarzają wygodne i komfortowe życie. Wszystko to jest efektem połączenia nowoczesnej technologii budownictwa z centralnym systemem zarządzania w domu. Inwestor może kontrolować wydatki. Domy te spełniają najwyższe normy budownictwa pasywnego.( program egzamin uprawnienia 2019)

Innowacyjne rozwiązania

Budynki pasywne pobierają energię z zewnątrz jak również z wewnątrz. Ciepło oraz energia zapewniona  jest bez zewnętrznych dostawców. Tak więc nawet działający sprzęt domowy może stać się źródłem energii. Zazwyczaj dom pasywny charakteryzuje się grubymi szczelnymi oknami. Szyby mogą być nawet potrójne. Zazwyczaj wybiera się dogodną lokalizację to jest działki nie zacienione, budynki postawione są w kierunku południowym. Wykorzystuje się tutaj bardzo dobrą izolację ścian. Mają one bowiem  kumulować ciepło.

Warstwa termoizolacji zazwyczaj wynosi od 30 do 50 cm. Budynki pasywne są szczelne, świeże powietrze wpuszczane jest tylko przez system wentylacyjny. Najczęściej powietrze podgrzewa się przez nagrzewnicę elektryczną lub pompę ciepła. Źródłem ciepła jest również promieniowanie słoneczne a także ciepło wydzielane przez domowników. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Nowoczesna estetyka budynków pasywnych

Domy pasywne charakteryzują się prostą formą, nieskomplikowaną bryłę oraz zwartą konstrukcją.

Brak tutaj łuków, kolumn czy wystających gzymsów. W domach pasywnych wykorzystuje się przestrzeń. Liczy się tutaj utrzymanie optymalnej temperatury, a także poprawa akustyki. W domach pasywnych liczy się energooszczędność, zminimalizowanie zanieczyszczenia środowiska oraz poprawa warunków życia. Wymogi budownictwa pasywnego są rygorystyczne. (uprawnienia architektoniczne testy )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com