fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Charakterystyka pierwszego produkcyjnego ciągu

Ciąg produkcyjny charakteryzuje się dwoma roboczymi stanowiskami oraz mechanicznym wyposażeniem. Posiada zasypnik samojezdny betonu oraz potrząsalny podajnik, czterolinową wyciągarkę służącą do podnoszenia oraz opuszczania dociskowej płyty, przeciągarkę rdzeni, wibracyjne stojaki, które są mechanicznie zsynchronizowane z pneumatycznymi uchwytami służącymi do mocowania form, urządzenie służące do przenoszenia form, posiadające zespół rolek. Rolki te unoszą formy podczas wprowadzania ich do tunelu pionowego przy termicznej obróbce (egzamin na uprawnienia budowlane).

Charakterystyka ciągu produkcyjnego
Charakterystyka ciągu produkcyjnego

Co następuje po termicznej obróbce?

Po termicznej obróbce elementy idą na wykończeniowy ciąg (program uprawnienia budowlane). Jest on wyposażone w urządzenia, które służą do nakładania obustronnego wygładzającej oraz podkładowej masy na element. Te urządzenia służą także do przeprowadzenia na nich wykończeniowych czynności oraz elementów szczytowych ścian. Kiedy produkcyjny rytm wynosi 46 minut produkcyjny oddział produkujący wewnętrzne płyty rocznie produkuje 21 500 metrów takich elementów. Na jedną zmianę zatrudnia się 11 pracowników. Jednostkowa wydajność dotycząca oddziału ma wartość 24,9 m³/m². produkcyjnej powierzchni. Na rok wydajność pracownika szacuje się na wartość 652 m³.

Rozmieszczenie poszczególnych produkcyjnych oddziałów

Obok hali produkcyjnej wytwarzającej stropowe płyty znajduje się przyległa hala, na której produkuje się szczytowe zewnętrzne ściany oraz wewnętrzne rodzaje ścian (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Wewnętrzne elementy ścian wytwarza się w bateryjnych formach pionowych, które charakteryzują się ciągłą pracą. Forma posiada grzejne kasety i wibracyjne płyty, które układa się naprzemiennie i zaopatrza się ją w mechanizm, który służy do rozsuwania formy w każdym miejscu, gdzie się znajduje. Formowanie danych elementów następuje w dwóch zestawach oraz po obu stronach wibracyjnej płyty. Rytm produkcyjny wynosi 46 minut. Termiczna obróbka sprowadza się tu do pośredniego nagrzania parą, która jest doprowadzana z grzejnych kaset w czasie wynoszącym 9,4 godziny.

Przebieg produkcyjnego rytmu

Na dwóch roboczych stanowiskach produkcyjny rytm wynosi po 21 minut (uprawnienia budowlane – egzamin). Górny przejezdny zasypnik posiada urządzenie, które służy do rozgarniania oraz wygładzania powierzchni betonu. Termiczna obróbka w tunelu trwa 7,7 godziny. Na produkcyjnych ciągach odbywa się transport przy pomocy rolkowych przenośników. Po termicznej obróbce oraz po zdjęciu płyt podkłady przekazuje się na powrotny ciąg form, który składa się z czterech stanowisk. Przekazywanie odbywa się przy zastosowaniu przesuwnicy. Płyty, które są już uformowane pochodzą dalej na wykończeniowy ciąg suwnicą. Na ciągu tym instaluje się urządzenia, które służą do mycia powierzchni dolnej płyt oraz do szpachlowania jej. Pracują one w zautomatyzowany sposób. Gotowe płytowe elementy składuje się przez 4 godziny na hali. Znajdują się one na wózkach. Wózki te posiadają specjalne wsporniki.

Taki oddział produkuje w skali rocznej 42 000 m³ stropowych płyt. Pracuje w nim na jedną zmianę 14 pracowników Na jednostkę powierzchni roczna wydajność wynosi 24,3 mVm². Roczna wydajność pracowników kształtuje się na poziomie 1000 m³. Technologiczne wyposażenie wynosi w takim wypadku 11 kG/m³.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com