fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Charakterystyka paneli typu zielona ściana

Panele typu zielona ściana to izolacja akustyczna składająca się z ramy ocynkowanej, odpornej na proces korozji, siatki stalowej, której zadaniem jest zabezpieczenie materiału z zewnątrz, oraz wypełnienia izolującego akustykę, które stanowi główny element panelu. (program uprawnienia budowlane)

Zastosowanie paneli typu zielona ściana

Ich zastosowanie możemy dostrzec w miejscach o silnym natężeniu ruchu kolejowego, czy samochodowego. Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości , raz zamontowane panele, mogą służyć przez wiele lat. Tak wysokie parametry wytrzymałościowe, są wynikiem zastosowania powłoki cynkowej, która w pełni chroni całą konstrukcję panelu, przed negatywnymi skutkami korozji. Ponadto, sama powłoka lakiernicza stanowi warstwę chroniącą zieloną ścianę, a szeroka gama dostępnych kolorów lakierowania, pozwala na całkowitą dowolność w wyglądzie izolacji. (uprawnienia architektoniczne) Dobrym powodem, dla którego możemy zauważyć tak częste zastosowanie zielonych ścian, jest modułowość systemu ich budowy. W razie potrzeby, izolację możemy dostosować do interesującej nas wysokości, bądź też długości, wymiary paneli można w pełni dostosować do potrzeb, przy zamówieniu. (jednolite akty prawne na uprawnienia)

panele typu zielona ściana
panele typu zielona ściana

 

Parametry paneli typu zielona ściana

Panele te, mając na uwadze ich parametry akustyczne, można dzielić na typy:

  • Jednoliczbowy wskaźnik ważony izolacyjności wskaźniki Rw (typy C1, C2, C3, C4)
  • Wskaźnik jednolicznikowy oceny izolacyjności od dźwięków powietrznych ΔLR (typy C1, C2, C3, C4)
  • Jednoliczbowy wskaźnik oceny izolacyjności od dźwięków powietrznych ΔLR
  • (typy C1, C2, C2(druga strona) C3, C4)

Wspomniana wyżej siatka, poza aspektami ochronnymi pełni również odmienną rolę. Umożliwia ona „mocowanie się” roślin do powierzchni paneli, co w dobie architektury przyjaznej środowisku, jest istotnym zastosowaniem. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane) Ponadto, panele te można również stosować przy izolacji hałasów powstałych przez procesy produkcyjne w fabrykach. Jak również jako obudowy do maszyn i urządzeń emitujących duże natężenie hałasu do otoczenia.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com