fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Ceramika Murowa

Ceramika murowa czyli inaczej nazwana cegła lub pustak jest materiałem budowlanym, który jest wytwarzany z gliny. Wyroby te są najpopularniejszym materiałem do wznoszenia ścian i są produkowane na dwa sposoby. Jedną z metod produkcji jest wypalanie w wysokiej temperaturze mieszanki gliny z wodą. Drugą metodą jest dodanie do masy mączki drzewnej lub trocin. (uprawnienia budowlane testy program) Podczas produkcji owe trociny się wypalą tworząc na przykład w cegle puste przestrzenie. Ten rodzaj wyrobów jest w grupie elementów poryzowanych. Na jej parametry wpływa przede wszystkim technologia w jakiej została wytworzona. Produkt bez użycia wspomnianych wypełniaczy drzewnych cechuje się dużą gęstością dzięki czemu ma bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o parametr izolacji akustycznej. Bardzo dobrze tłumi dźwięki. Za to porowata struktura wyrobów ceramicznych sprawia, że są dużo lżejsze niż te z czystej pełnej gliny. Dzięki temu ma większą zdolność do zatrzymywania ciepła wewnątrz domu, co skutkuje niższymi rachunkami za ogrzewanie zimą. Jednak to rozwiązanie ma słabsze parametry jeśli chodzi o izolacje akustyczną. Warto wspomnieć, że każdy rodzaj wyrobu ceramicznego będzie i tak miał lepszą izolację akustyczną niż na przykład beton komórkowy. (uprawnienia architektoniczne) Pojedyncze elementy ceramiczne możemy wbudować na cienkie lub grube spoiny lub na piankę montażową.

Ceramika Murowa
Ceramika Murowa

Ceramika czy beton komórkowy ?

Zarówno jedno jak i drugie jest bardzo popularne wśród fachowców i inwestorów. Ostateczna decyzja czego użyć przy budowie naszego domu może nie być łatwa. Warto przeanalizować różnice jakie są w cenie jednego i drugiego rozwiązania. Ale cena nie powinna być naszym jedynym wyznacznikiem, warto przeanalizować zarówno wady jak i zalety obu materiałów, jakie ma parametry akustyczne, użytkowe, z którym praca będzie łatwiejsza.(egzamin na uprawnienia budowlane) Wytrzymałość produktu i jego odporność na ogień również jest bardzo istotna podczas ostatecznego wyboru. Wybierając materiał zwróćmy również uwagę na kwestie wykonawcze, czyli czy będziemy mieć problem z jego transportem, rozładunkiem, jak szybki będzie montaż. Jeżeli wybierzemy materiał o dużych wymiarach tempo prac z pewnością wzrośnie. Kolejnym atutem będzie brak konieczności wypełniania spoin pionowych.(akty uprawnienia budowlane)

Czego użyć do spojenia muru

Do spajania ze sobą na przykład pustaków ceramicznych możemy użyć : tradycyjnej zaprawy cementowo wapiennej, cienkowarstwowej zaprawy klejowej lub kleju poliuretanowego w postaci pianki. Każde z tych rozwiązań da nam dobry efekt końcowy, o ile dopasujemy go do rodzaj wykorzystywanych pustaków. Użycie zaprawy tradycyjnej pozwoli nam na bieżąco korygować powstałe niewielkie błędy w poziomowaniu kolejnych warstw muru. (uprawnienia budowlane testy) Ale niewątpliwie każde z tych rozwiązań jest dobre i każdy z tych preparatów będzie się sprawdzał, jeżeli zostanie dobrze zastosowany.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com