fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Co odpowiada za temperaturę domu?

Ogrzewanie domu, które będzie równocześnie neutralne ekologicznie, optymalne a przede wszystkim odpowiednie, to temat niezwykle istotny. Zwiększa on swoją wagę im zimniejszy jest klimat, w którym zbudowany został budynek. Klimat rzeczywiście odgrywa tutaj dużą rolę. Im większe są różnice temperatur, tym bardziej trzeba mieć na uwadze to, aby dom był chłodny latem, ale ciepły zimą. Za zachowanie odpowiedniej efektywności energetycznej w budynku może odpowiadać wiele technologii. Ocieplenie to jednak nie wszystko. Nic nie zdziałamy bez odpowiednich źródeł ciepła. A takim może być centralne ogrzewanie. (testy uprawnienia budowlane) (programy do uprawnień architektonicznych)

Centralne ogrzewanie a samoczynne pompy ciepła

W ostatnim czasie niezwykle popularne jest połączenie solarów z pompą ciepła. Najwygodniejsze są te, które załączają się samoczynnie. Zdejmuje to z właściciela obowiązek doglądania temperatury. Samoczynna pompa uruchomi się automatycznie, gdy temperatura spadnie poniżej ustawionego wcześniej poziomu. Mierzenie temperatury odbywa się przez specjalny czujnik bądź czujniki, które są umieszczone we wnętrzu domu. Działają one tak jak termometr pokojowy. Jeśli temperatura na termometrze spadnie poniżej tej ustawionej, tak jak już wspomnieliśmy, pompa włącza się automatycznie. (uprawnienia budowlane – egzamin)

Centralne ogrzewanie a instalacja fotowoltaiczna

Aktualnie w budownictwie jednorodzinnym nie wykorzystuje się energii elektrycznej do podgrzewania czegoś innego jak woda. Dlaczego? Jest do dyspozycji wiele innych, ekologicznych (bo odnawialnych) źródeł energii. Wśród nich popularna jest instalacja fotowoltaiczna. Instalacja jest zbliżona do tej z pompą ciepła. Różnicuje je wyłącznie umieszczenie paneli pobierających energię słoneczną na przykład na dachu budynku. Energia słoneczna jest przetwarzana na energię elektryczną, która potem może zostać wykorzystana do ogrzewania budynku. Choć koszta inwestycji mogą trochę odstraszać, sama instalacja fotowoltaiczna jest jednym z pierwszych kroków do posiadania energooszczędnego domu. Ekologia w centralnym ogrzewaniu odgrywa bardzo duże znaczenie. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.