fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Budowanie mostu i trudności z tym związane

Bez odpowiednio przygotowanego planu i rozkładu działań postawienie mostu może okazać się jeszcze bardziej skomplikowane. A trzeba zaznaczyć, że samo w sobie jest naprawdę poważnym zadaniem. Jednak nie ma powodu do tracenia głowy, ponieważ architekt wraz z innymi wykwalifikowanymi osobami są w stanie znaleźć rozwiązanie wszystkich napotkanych problemów i odpowiednio kontrolować czynności by budowa przebiegała prawidłowo. Najważniejszy jest tutaj pierwszy krok czyli projekt. Każdy najistotniejszy szczegół można nanieść na taki szkic. A inżynier z łatwością zaprojektuje lub określi konstrukcję mostu czy podobnego obiektu.(informacje o egzaminie)

Kolejną istotną kwestią jest technologia, za pomocą której stworzy się konstrukcję. Chodzi tu też o wybór obszarów mało odpornych na uszkodzenia. Jest to konieczne, aby most był solidny i wytrzymały. A jeśli wymagana będzie naprawa jakichś mankamentów, nic nie będzie stało na przeszkodzie. (akta prawne)

Inżynier ma również w obowiązku ocenę konstrukcji, aby odpowiednio go wzmocnić, zwiększyć wytrzymałość i udźwig. Czasami może zaistnieć potrzeba rekonstrukcji, polega ona głównie na poszerzeniu lub zwężeniu. Zależy od tego co chcemy osiągnąć. Inżynier tu również ma odpowiednie kwalifikacje by zmienić niektóre parametry techniczne.(uprawnienia budowlane- egzamin ustny)

Konieczność modernizacji

Jak już wspomniano, inżynier ma wiele uprawnień do działania podczas tych prac. To właśnie to w dużej mierze kieruje zadaniami. Należy uważać by dany most nie został scharakteryzowany jako przeszkoda na wodzie czy też lądzie. Ponadto musi stać na konkretnych podporach, aby konstrukcja była odpowiedniej jakości. A co za tym idzie, trzeba zwrócić uwagę na użycie prawidłowych przęseł. Inżynier poza pracami konstrukcyjnymi , czuwa by pracownicy wykonywali swoją pracę dbale i precyzyjnie. Kolejnym uprawnieniem inżyniera jest demontaż mostu (przydaje się jeśli chodzi o rozbiórkę starych). Dany most musi też przejść badanie odbiorcze, by zostać zaakceptowanym obiektem publicznym. Analogicznie jednak jeśli nie uzyska pozytywnej oceny, nie zostanie dopuszczany do użytkowania.(egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com