fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Budowa zakończa- co dalej?

Kiedy zdołaliśmy sfinalizować prace wykończeniowe, zostało nam naprawdę niewiele do zamknięcia projektu. Budynek można zacząć swobodnie użytkować w sekundzie, w której gotowy jest do odbioru. Musimy spełnić tylko jeden wymóg, a mianowicie złożyć stosowne zawiadomienie i oczekiwać na odpowiedź około 14 dni. (dowiedz się więcej o uprawnieniach budowlanych)

Możemy zacząć działać w tym kierunku tylko wtedy kiedy nadzór techniczny nie zauważy żadnych przeszkód ku temu. Tak więc budynek jest gotowy, mamy zielone światło od nadzoru, więc wybieramy się do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego i składamy zawiadomienie. Jednak ważną kwestią jest to kto wydał pozwolenia na budowę. Jeśli składaliśmy taki dokument w powiecie, wtedy z prośbą o odebranie budynku kierujemy się do powiatowego inspektora nadzoru. Niestety mogą tu pojawić się pewne komplikacje np. kiedy dostaliśmy pozwolenie na budowę, ale sam budynek okazuję się nie należeć do kategorii obiektów budowlanych.(program na uprawnienia budowlane)

Jeśli wystąpi taka sytuacja, musimy wystąpić o zakończenie prac budowlanych u odpowiedniego organu. Dzięki takiemu działaniu możemy przejąć dany budynek jako swoją własność w zgodzie z prawem. Niektórzy jednak mogą pójść inną ścieżką, skorzystać z innego prawa i nie występować o zakończenie prac budowlanych.(uprawnienia budowlane- egzamin ustny)

Inna możliwość

W takich sytuacjach składamy wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Rozpatrywać go będzie Państwowa Inspekcja Sanitarna i Straż Pożarna. Ich zadaniem jest sprawna ocena warunków higienicznych oraz ochrony przeciwpożarowej. Jeśli nie zauważą oni żadnych niedociągnięć, inwestor może spokojnie zacząć użytkować dany obiekt. Po zweryfikowaniu wszystkich dokumentów, inwestor powinien także wejść w posiadanie dziennika budowy, protokołów badań i innej dokumentacji. A organy zobligowane są do wydania aktu administracyjnego. To właśnie ten akt daje nam prawo do użytkowania naszego domu czy lokalu. Tak więc każdy problem, który napotkamy musi być rozwiązany tak żebyśmy mogli otrzymać wspomniany dokument. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com