fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Masy betonowe i zaprawy

Masy betonowe oraz zaprawy do zapełniania złączy, wieńców oraz spoin warto przywozić do punktów ich wykorzystania w skrzyniach ochraniających mieszankę przed wystygnięciem. Spoiny oraz złącza, w jakich beton czy zaprawa nie mają funkcji konstrukcyjnej, a bywają tylko zapełnieniem miejsc wśród prefabrykatów, można robić je przy temperaturach do minus dziesięciu stopni. (uprawnienia budowlane kontakt) Panuje podczas tego używanie dodatków chemicznych, jakie przyśpieszą znaczącą wiązanie cementu oraz zastyganie betonu. Podczas używania w tych celach chlorku wapniowego warto grzać materiały betonów oraz zapraw, a po rozmieszczeniu betonu czy zaprawy osłaniać je przed prędką stratą ciepła. Temperatura zapraw i betonów od razu po rozmieszczeniu ich w konstrukcji  wieńców, złączy i spoin nie może spaść poniżej dziesięciu stopni na plusie. Spoiny oraz złącza konstrukcyjne da się robić przy temperaturach nie mniejszych od minus pięciu stopni, przy czym prefabrykaty nie powinny być za bardzo zimne. Przez 48 godzin wcześniej, przed zrobieniem połączeń, średnia dobowa temperatura jaka jest wśród prefabrykatów nie może równać się mniej niż -5 stopni, a w ostatniej dobie nie mniej niż -10 stopni. Warto korzystać z nagrzewów oraz dodatków chemicznych. (uprawnienia budowlane 2021)

Beton i zaprawa
Beton i zaprawa

Zapełnianie złączy i spoin

W przypadku zapełniania spoin konstrukcyjnych oraz złączy, warto je ogrzać na krawędziach prefabrykatów, a potem zapewnić złączeniu faktyczną pielęgnację do momentu otrzymania przez beton i zaprawę potrzebnej solidności. Warunek ten da się zrobić poprzez otoczenie zrobionych połączeń i ogrzanie ich. Ekipy montażowe muszą być na czas zimy wyposażone w lekką, ale ciepłą odzież pracowniczą. (uprawnienia budowlane program) Blisko punktów montażowych warto umieszczać grzejniki dla pracowników. Zwłaszcza poleca się zamontować lekkie, ogrzewane schrony.

Prefabrykaty

Place magazynowania prefabrykatów trzeba przed 15 listopada doprowadzić do faktycznego porządku, szczególnie co do odwodnienia obszaru. Nie wolno pozwolić, by prefabrykaty widniały i stały dolnymi partiami w wodzie. Każdy prefabrykat musi zostać rozmieszczony na dobrych podkładkach. (akty prawne uprawnienia budowlane) Prefabrykaty rozmieszczane w stosach potrzebują osłony przed deszczem i śniegiem, a do tego przed oblodzeniem. Warto więc je ochraniać daszkami czy osłonami.

Zamarznięcie prefabrykatów

W sytuacjach przymarznięcia prefabrykatów do obszaru, do siebie nawzajem czy do podkładki, nie można ich odczepiać za pomocą żurawia. Trzeba je odmrozić ciepłą parą wodną, powietrzem czy żarzącymi się koksownikami. Nie pozwala się też na montowanie prefabrykatów o oblodzonych płaszczyznach przyspoinowych i przyzłączowych. Zanim podamy do umieszczenia prefabrykat, trzeba go dokładnie sprawdzić, a śnieg czy lód z niego zlikwidować. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Wyczyszczone muszą zostać płaszczyzny umieszczenia czy rozstawienia prefabrykatów i płaszczyzny przyzłączowe i przyspoinowe wcześniej umieszczonych części. Czyścić oblodzenie warto gorącym powietrzem z nagrzewnic, dzięki lampom lutowniczym czy sprężarkom, w jakich powietrze robi się gorące przez sprężanie. W sytuacjach używania lamo lutowniczych warto patrzeć na dobre ustawienie płomienia lampy, żeby nie pojawiał się osad, jaki nie pozwala na odpowiednie złączenie zaprawy czy betonu. Podczas korzystania z pary warto od razu po oczyszczeniu punktu złączenia betonować i zapełniać spoiny zaprawą, nie pozwalając do ponownego ich oblodzenia. Oczyszczanie prefabrykatów wspomnianymi metodami sprawia, że temperatura wzrasta, co dodatkowo wpływa na zaprawę i beton. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com