fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Gdy nasze prace budowlane zmierzają ku końcowi, pozostaje nam wybór takich elementów jak balustrady – ich wykończenie i rodzaj. Wyróżniamy balustrady do balkonów, tarasów oraz do zabezpieczenia schodów na zewnątrz. Jej dobór zależy od tego w jakim stylu mamy nasz dom, jakie będą nasze preferencje oraz koszty konkretnego rozwiązania. Warto dobrze przeanalizować wszystkie za i przeciw zanim udamy się złożyć zamówienie. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane)
Balustrada jest bardzo ważnym elementem zabezpieczającym nasze balkony, zapewnia nam i naszym dzieciom bezpieczeństwo, dlatego jest ona nieodzownym elementem każdych schodów. Możemy zastosować balustradę wykonaną z metalu, szkła lub drewna, która będzie również spełniać walory estetyczne naszej elewacji. Decyzja o budowie balustrady jest również opisana w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Według tych rozporządzeń nasza balustrada musi być zamontowana przy każdych schodach i podjazdach, które są wyższe niż 0,5 metra. Jeśli szerokość naszych schodów będzie większa niż 4 metry, musimy zadbać postawienie dodatkowej balustrady po środku. (uprawnienia budowlane)

Balustrady
Balustrady

Balustrady betonowe

Jednym z najczęstszych i najpopularniejszych rozwiązań jest zastosowanie balustrady betonowej. Często możemy się z nimi spotkać w blokach mieszkalnych, apartamentowcach, a także w domach jednorodzinnych. Wybierając beton jako materiał na naszą balustradę zadbajmy o jej odpowiednie wykończenie na przykład dekoracjami i zdobieniami, które nadadzą konstrukcji lekkości. (akty uprawnienia budowlane) Minusem takiego rozwiązania będzie to, że balustrada będzie zacieniała nam balkon oraz wejście do domu.

Balustrada drewniana

Balustrady drewniane są również rozwiązaniem bardzo popularnym szczególnie w regionach gdzie buduje się domy w tylu góralskim. Jednak jeśli mamy dom murowany, z cegły – dodatek w postaci drewnianej balustrady nada nieco przytulności i lekkości naszemu budynkowi. Dla niejednego wadą może być konieczność impregnacji takich balustrad.

Balustrady Stalowe

Balustrada stalowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które od swojej balustrady oczekują oryginalności. Występują one w wielu formach i szerokościach z możliwością bogatych zdobień w kształcie listków, kwiatów czy wyszukanych kształtów. (segregator uprawnienia budowlane) Mogą również być proste, które świetnie podkreślą nowoczesny styl. Zdecydowanym atutem jest ich kompatybilność, możemy je dopasować do każdej konstrukcji balkonu i schodów.

Balustrady szklane

Współczesnym rozwiązaniem mogą być balustrady szklane, szczególnie często stosowane w nowoczesnym budownictwie. Możemy wybierać pomiędzy wykończeniem szkła przezroczystego, matowego lub mlecznego. Wiele osób może obawiać się kruchości takiego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę, że do produkcji takich balustrad używa się wyłącznie szkła hartowanego, które cechuje wysoka wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. (uprawnienia budowlane 2022) Minusem będzie na pewno trudność w utrzymaniu go w czystości, na przezroczystym szkle będziemy widzieć każdy brud.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com