fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podłogi o płaszczyznach z deszczułek

Kategoryzuje się takie podłogi z drewna: z kafli mozaikowych, z deszczułek, z kafli pilśniowych, z desek oraz bali iglastych oraz z kostki. (uprawnienia budowlane kontakt) Podłogi z deszczułek da się rozmieszczać na płaszczyźnie z drewna z desek nie struganych, jakie inaczej możemy nazwać ślepymi. Warto jest obłożyć ślepą podłogę papierem, zwłaszcza kiedy wśród legarów widnieje rząd ocieplający z tworzywa luźnego, żeby nie dopuścić do pojawiania się kurzu oraz skrzypienia. Ponieważ istnieje brak drewna, tworzy się takie konstrukcje niezbyt często. Zwykle deszczułki rozmieszcza się na płaszczyźnie betonowej, do jakiej przyczepia się je lepikiem. Deszczułki muszą posiadać nadprogramowe wręby, jakie zalewa się lepikiem. Lepik musi posiadać obwód około 2mm. Da się je też przymocowywać do jastrychu z trocinobetonu. Na jastrych warto rozmieścić papę i korzystać z gwoździ ocynkowanych, żeby nie podlegały korozji. Po rozmieszczeniu deszczułek, wbija się listwy z drewna przymurowe i płaszczyznę cyklinuje, a potem obkłada bezbarwnym lakierem. Do cyklinowania używa się właściwą szlifierkę, na jakiej bęben umieszcza się w pierwszej kolejności gruboziarnisty papier, a później drobnoziarnisty papier ścierny. Płaszczyzny z kafli mozaikowych dokleja się do powierzchni nie wilgotnej i solidnej. (uprawnienia budowlane 2021)

Podłogi o różnych powierzchniach
Podłogi o różnych powierzchniach

Płyty

Płyty wyciągnięte ze skrzyni rozmieszcza się w szeregu, papierem w górną stronę. (uprawnienia budowlane program) Przy skorzystaniu ze szmatki, nawilża się delikatnie papier i w tym samym czasie rozprowadza się klej na powierzchni, na jaką będziemy rozmieszczać płyty, a potem odkleja się ten papier. W trakcie rozmieszczania musi być zachowana wielka staranność, by spoiny wśród płyt nie były rzucające się w oczy. Podłogi z płyt pilśniowych mocnych można skategoryzować jako podłogi nietrwałe. Na płaszczyznę używa się płytki pilśniowe o rozmiarach 40X40cm. Płyty doczepia się solidnie do nie mokrej powierzchni przy skorzystaniu z klejów kauczukowych. Podłogi z kostki rozmieszcza się zwykle na powierzchni z betonu żwirowego czy gruzobetonu o obwodzie do 20cm. Kostkę rozkłada się ze spoinami zapełnionymi zalewą bądź mocno bez użycia spoin, po wcześniejszym zamoczeniu w płynnym lepiku. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Płaszczyzny lastrykowe

Te płaszczyzny są inne od betonowych. Różnią się użyciem do zaprawy kruszywa tłucznia marmurowego. Rozmieszcza się jej identycznie jak te betonowe, ale kończy się cały proces poprzez szlifowanie bądź płukanie. Płukane płaszczyzny robi się jedynie na tarasach czy gankach, żeby w okresie zimowym nie ślizgały się. Płukanie przeprowadza się identycznie jak obmywanie tynków. Płaszczyznę szlifuje się odpowiednim narzędziem bądź ręcznie. Po tym, szpachluje się je luźna zaprawą cementową i po jej zastygnięciu znowu szlifuje. Po tym, warto nałożyć olej, który uchroni przed wilgocią. Płaszczyznę lastrykową warto posortować dylatacjami na płaszczyzny o ścianach 3-5m. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Szczeliny dylatacyjne

Robi się je poprzez umieszczanie pasków szkła w trakcie rozścielania lastryka. Powierzchnie gipsowe z normalnego gipsu robi się tak samo jak betonowe. Przydają się one zwykle jako fundament pod płaszczyzny drewniane. Wyróżnia się w tym przypadku podłogi skałodrzewne oraz asfaltowe. Te pierwsze robi się jako bezspoinowe i z kafelek.

Płaszczyznę skałodrzewną bezpoinową rozmieszcza się na fundamencie skałodrzewu po minięciu od jednego do trzech dni od jej zrobienia. Kafelki skałodrzewne rozmieszcza się na masie skałodrzewnej korzystanej do robienia fundamentów, metodą zbliżoną do rozmieszczenia kafelek ceramicznych. Płaszczyzny asfaltowe robi się na wyczyszczonym, nie mokrym oraz solidnym podłożu albo fundamencie betonowym. Na płaszczyźnie podkładu umieszcza się zwykle papier parafinowy, papę lub papier asfaltowy. Nagrzany do maksymalnie 180°C asfalt rozprowadza się pacami z drewna. Do masy asfaltowej da się dorzucić kolorowe grysy, tak samo jak do lastrykowej. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com