fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zespolone szczelne rodzaje ścian

W budownictwie obserwuje się duży stopień zainteresowania zespolonymi prefabrykowanymi ścianami. Wykonanie szczelnych zespolonych ścian ma swoje zastosowanie w wielorodzinnych mieszkaniowych budynkach na nadziemnej oraz podziemnej kondygnacji, w garażach oraz tunelach wielokondygnacyjnych czy szeregowych domkach. Prefabrykaty te wykorzystuje się także przy projektach o nietypowym charakterze w firmie Betard. Za ich pomocą powstały akustyczne specjalistyczne komory o różnych bryłach, czy też ogrodzenia o architektonicznym typie. Montaż zespolonych ścian jest szybki i prosty. Kiedy mamy do czynienia z niekorzystnymi atmosferycznymi warunkami bądź trudnymi gruntowymi warunkami szybkość i łatwość montażu zespolonych ścian ma kluczowe znaczenie. (uprawnienia budowlane 2022) Patrząc na funkcjonalność oraz konstrukcyjność budynku zespolone ściany podczas zastosowania prefabrykatów o różnej geometrii są bardzo atrakcyjne pod względem technologicznym. (uprawnienia budowlane program)

Zespolone szczelne rodzaje ścian
Zespolone szczelne rodzaje ścian

Montowanie zespolonych ścian

Oferta firmy Betard zawiera podwójne typy ścian, których grubość mieści się w przedziale 18-50 centymetrów. Są one wykonane z dwóch płyt o typie filigran (o 5 do 7 cm. grubości) powstałych  z wodoszczelnego typu betonu W8. Jego klasa wytrzymałościowa na ściskanie wynosi od C30/37 w górę. Przestrzenne kratownice łączą te płyty zapewniając im wytrzymałość oraz stabilność w czasie ich transportowania. Również wpływają one na montowanie, jak i na ułożenie betonowej mieszanki. Na placu budowy uzupełniającą mieszankę układa się między płytami w pustych przestrzeniach. Zespolone szczelne ściany posiadają konstrukcyjne zbrojenie i w ten sposób tworzą tracony gotowy szalunek. Taki rodzaj szalunku posiada z dwóch stron wysoki poziom jakości powierzchniowej. (uprawnienia budowlane kontakt)

System białej wanny

Zespolone szczelne ściany firmy Betard zostały wykorzystane w czasie budowy kompleksu wielorodzinnych domów w Oleśnicy z podziemnymi garażami. Właśnie tam zrealizowano system białej wanny. Prefabrykaty zostały wypełnione betonową mieszanką, której konsystencja była na poziomie S3. Jej uziarnienie kruszywa nie wynosiło więcej niż 8 mm, a stopień wodoszczelności miał poziom W8. Na efektywne uszczelnienie zespolonych ścian w podziemnym garażu wpłynął odpowiedni dobór cementu o małym cieple hydratacji, piaskowy punkt wynoszący ≤40%, stosunek wody do cementu kształtujący się w wartości ≤0,5. Dodatkowo zastosowanie znalazł tu dodatek w postaci lotnych popiołów. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Zespolone ściany w garażowych kondygnacjach

Wykorzystanie specjalnych uszczelniających listew o typie PENTAFLEX ® KB zapewnia szczelność na stykach ścian. Listwy te stosuje się w miejscu stykania się prefabrykatu z fundamentem, w roboczych przerwach i w stykających się ścianach. Wykorzystuje się je również w monolitycznych miejscach połączeń konstrukcyjnych elementów. W systemie PANTAFLEX® uszczelniające elementy powleka się za pomocą termoplastycznych środków. Jego skład jest na bazie elastomerowych bitumów. Wykazuje się on dużą odpornością na atmosferyczne warunki. W świeżym betonie zaczyna się aktywować i trwale wiązać z betonową mieszanką. W konsekwencji tych działań powstaje styk, który jest nieprzepuszczalny. Konstrukcja nie przemieszcza się, co ma związek z wykorzystaniem listw, które zachowują swoją elastyczność. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.