fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zawód – architekt

 Można zostać architektem wnętrz, zieleni i innych obszarów zabudowanych. Niemniej, aby zostać prawdziwym architektem budowlanym należy zdobyć uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej.(jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Ponieważ są one niezbędne do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tak samo przy projektowaniu jak i przy kierowaniu robotami budowlanymi w zakresie architektury. Dlatego uprawnienia architektoniczne są wymagane również do sprawowania nadzoru autorskiego. Pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego jak również do sprawdzania projektów budowlanych. Ważne jest, aby wiedzieć, że możliwości skorzystania z możliwości jakie dają uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej warunkują wymogi określone przez prawo budowlane. A także rozporządzenie ministra rozwoju i inwestycji dotyczące przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Uprawnienia w specjalności architektonicznej

Uprawnienia budowlane można uzyskać do projektowania, kierowania robotami budowlanymi i do tych dwóch specjalizacji łącznie. Dlatego mogą nadaje się je bez ograniczeń lub w zakresie ograniczonym. W sytuacji gdy możliwe jest projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi wyłącznie w zakresie architektury obiektów o kubaturze nie większej niż 1000m3 w terenie zabudowy zagrodowej lub w na jej terenie. Jednak najchętniej kandydaci wybierają uprawnienia bez ograniczeń które dają więcej możliwości.(egzamin na uprawnienia architektoniczne)  

Uprawnienia budowlane w kontekście specjalności architektonicznej

Uprawnienia budowlane dotyczące specjalności architektonicznej można uzyskać po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia. W tej specjalności odpowiednie będą kierunki: architektura i urbanistyka. Ponieważ niezbędna w tym kontekście jest praktyka, którą należy zaliczyć zarówno w biurze projektowym jak i na budowie. Uprawnienia architektoniczne nadawane są przez komisje kwalifikacyjne okręgowych izb architektów. Dlatego każdy kandydat powinien przejść przez proces postępowania kwalifikacyjnego, który dzieli się na dwa etapy. Część pierwsza to uzyskanie kwalifikacji z  wykształcenia i praktyki zawodowej, a część druga to egzamin na uprawnienia budowlane.(program na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.