fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie systemu preizolowanych rur z dyfuzyjną barierą RADPOL

Obecnie najważniejszym wyzwaniem, jakie stoi przed branżą zajmującą się ciepłownictwem jest modernizowanie źródeł produkujących ciepło oraz unowocześnienie obecnych przemysłowych sieci. Na ten moment aż 80% wykorzystywanych systemów ciepłowniczych są systemami nieefektywnymi. Aby dokonać ich przebudowy należy zainwestować sporo środków finansowych. Ważne jest wzięcie pod uwagę nie tylko koszty związane z budową systemu, ale również koszty związane z eksploatacją. Podczas przesyłania ciepła powstaje wiele strat energii, które mają wpływ na finansowe obciążenia . Dotyczą one operatorów przesyłowych sieci. Te wszystkie sytuacje powodują, że należy zastanowić się nad rozwiązaniami, które zminimalizują straty ciepła oraz wpłyną pozytywnie na obniżenie kosztów związanych z eksploatowaniem ciepłowniczych systemów.(uprawnienia budowlane kontakt)

Zastosowanie systemu preizolowanych rur z dyfuzyjną barierą RADPOL
Zastosowanie systemu preizolowanych rur z dyfuzyjną barierą RADPOL

Innowacyjność w branży ciepłowniczej

Dla branży ciepłowniczej innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu RADPOL. Podczas eksploatowania się preizolowanego ciepłowniczego rurociągu zauważa się duży wzrost pogorszenia poliuretanowej pianki izolacyjnej pod względem jej własności(uprawnienia budowlane 2022). Tlen o agresywnym charakterze, jaki przenika z zewnątrz do preizolowanej tradycyjnej rury powoduje, że zachodzi tu zjawisko dyfuzji. Dyfuzja powoduje osłabienie poliuretanu oraz powoduje procesy korozji, co negatywnie wpływa na izolacyjne parametry. Stosując dyfuzyjną barierę RADPOL wpłynie ona na większą energetyczną efektywność rurociągu. Taki rodzaj bariery podwyższy poziom bezpieczeństwa przed degradowaniem się instalacji i spowoduje wyższy poziom konstrukcyjnej spójności.(uprawnienia budowlane program)

Ochrona środowiska a wykorzystanie RADPOL

Wykorzystanie technologii z dyfuzyjną barierą RADPOL wpływa na zmniejszenie się emisji zanieczyszczeń. Ma to związek ze wzrostem efektywności podczas przesyłania ciepła. Niższy poziom strat to mniejsze spalanie pierwotnego paliwa. W efekcie występuje niższy poziom emisji CO, czyli mniejszy wpływ na efekt cieplarniany. Oprócz dyfuzyjnej bariery w systemie wykorzystuje się radiacyjne sieciowe mufy. Są to złącza preizolowanych rur, które cechują się bezpieczeństwem a podczas produkowania ich nie stosuje się chemicznych szkodliwych środków. Takie złącza sią przyjazne dla środowiska.(akty prawne uprawnienia budowlane)

Do antydyfuzyjnego systemu zaliczyć można elementy, takie jak: preizolowane rury, których długość dochodzi nawet do 16 metrów, radiacyjne sieciowane termokurczliwe mufy oraz preizolowane kształtki. Kształtki to zazwyczaj zwory, trójniki, łuki itd.

Zalety wykorzystania systemu z dyfuzyjną barierą

Zaletą wykorzystania systemu posiadającego dyfuzyjną barierę jest przede wszystkim to, że poziom izolacyjności podczas okresu eksploatacji ciepłowniczego systemu jest stały. Można za jego pomocą dostarczać ciepło, które będzie posiadać dobre parametry nawet podczas przesyłu na większe odległości. Każdy z elementów w systemie ciepłowniczym posiada taki sam technologiczny standard. Zatrzymując procesy degradacyjne izolacyjnej warstwy okres eksploatowania ciepłowniczej sieci wydłuża się, a wytrzymałościowe parametry w rurowych zespołach znajdujących się na ścianach mają wysoki poziom parametrów. Zaletą systemu z barierą dyfuzyjną jest również znaczne ograniczenie strat podczas przesyłania ciepła. Takie zjawisko powoduje, że emisja CO2 do atmosfery jest dużo mniejsza, co ogranicza powstawanie efektu cieplarnianego.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com