fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wybór bramy wjazdowej

Brama wjazdowa powinna być funkcjonalna, komfortowa i łatwa w obsłudze. Na rynku można znaleźć dużo różnych rozwiązań, co pozwala na dobór odpowiedniej bramy dla każdej posesji. Jednym z możliwych modeli jest brama przesuwana. Ma ona solidną i praktyczną konstrukcję, co pozwala na jej szerokie zastosowanie. Jest szczególnie popularna w miejscach, w którym nie można zamontować bram skrzydłowych oraz w przypadku, gdy chce się postawić na wygodną automatykę. Wybór odpowiedniej bramy powinien mieć miejsce już na etapie budowy bądź podczas grodzenia działki, ponieważ jej późniejsza ewentualna wymiana może okazać się problematyczna oraz niepotrzebnie kosztowna. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Zastosowanie bramy przesuwanej
Zastosowanie bramy przesuwanej

Działanie bramy przesuwanej

Cechą charakterystyczną bramy przesuwanej, która odróżnia ją od innych modeli bram wjazdowych, jest to, że zawsze otwiera się na boki. Na prawo lub na lewo – wybór kierunku przemieszczanie się bramy jest kwestią indywidualną. Konstrukcja bramy przesuwanej podczas jej otwierania porusza się na specjalnych rolkach, które znajdują się na stopach jezdnych. Na budowę bramy przesuwanej składa się ruchoma część i element przeciwwagi, który zazwyczaj ma formę trójkąta. Przekłada się to na stabilność oraz solidność konstrukcji bramy. Skrzydło bramy przemieszcza się wzdłuż ogrodzenia. W miejscu, w jakim ma się zamykać brama, zamontowany jest specjalny słupek. Brama przesuwana jest wyjątkowo łatwa i wygodna w użytkowaniu. Najczęściej montuje się w niej automatyczny napęd, jednak ręczne otwieranie także nie sprawia problemów i jest płynne. (program egzaminu na uprawnienia)

Zalety bramy przesuwanej

Bramy przesuwane nie wymagają dużej ilości miejsca. Skrzydło bramy nie odchyla się, jak przy bramie skrzydłowej, tylko przesuwa w prostej linii wzdłuż ogrodzenia. Dzięki temu idealnie sprawdza się w przypadku małych podjazdów. Bramy przesuwane mają solidną konstrukcję, która najczęściej wykonywana jest ze stali (rzadziej z żeliwa lub aluminium). Posiadają także spory wybór napędów automatycznych. To z kolei pozwala na wybranie takiego, który będzie dostosowany do wagi bramy oraz częstotliwości jej używania. Bramy skrzydłowe również można wyposażyć w napęd, jednak w ich przypadku są one zdecydowanie droższe. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane)

Gdzie warto stosować bramy przesuwane?

Brama przesuwana otwiera się w sposób, który nie wymaga wolnej przestrzeni na podjedzie lub posesji. Z tego względu często są wybierane w przypadku domów jednorodzinnych znajdujących się bezpośrednio przy ulicy lub takich o niewielkim podjeździe. Brama przesuwana sprawdza się również jako brama wjazdowa na osiedla strzeżone. W tym przypadku przed bramą często tworzy się kolejka samochodów, w związku z tym zamontowanie skrzydłowej bramy byłoby niemożliwe. (uprawnienia budowlane)

Konstrukcja bram przesuwanych pozwala na to, by miały praktycznie dowolną szerokość. W związku z tym idealnie sprawdzają się na terenie magazynów lub produkcyjnych zakładów, na które wjeżdżają pojazdy o dużych gabarytach. Zastosowanie bramy przesuwanej gwarantuje, że przy wjeździe samochód nie zahaczy o żadną jej część. (uprawnienia budowlane testy)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com