fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zaliczenie praktyki zawodowej na uprawnienia budowlane

Przystąpienie do egzaminu na uprawnienia budowlane warunkuje odbycie praktyki zawodowej. Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna uznaje praktykę jeśli polegała ona na bezpośrednim i aktywny uczestniczeniu w pracach projektowych i pełnieniu funkcji technicznych na budowie.  Godnym uwagi jest fakt, że praktyka powinna trwać określoną ilość godzin. Reasumując, praca przez pięć dni w tygodniu po osiem godzin jest gwarancją zaliczenia każdego tygodnia praktyki.(program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

W zakres praktyki wchodzą tylko te czynności, które naprawdę wykonywał praktykant. Ponieważ egzamin ustny na uprawnienia budowlane opiera się na treściach teoretycznych dotyczących czynności praktycznych, którymi zajmował się praktykant.  

Godne uwagi jest to, że jeśli przy tym samym projekcie i na tym samym miejscu budowy pracował któryś z członków komisji należy zweryfikować przebieg praktyki. Cała dokumentacja powinna zawierać spis czynności, które wykonywał praktykant razem z numerem pozwolenia na wykonywanie budowy i zgłoszeniem budowy.(materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Różnice w analizie przepisów

Praktyki projektowe należny udokumentować przedłożeniem projektów, którymi zajmował się praktykant. Podczas gdy sytuacja osoby egzaminowanej nie jest klarowna należy zgłosić się do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w celu rozwiązania wątpliwości.

Analiza przepisów bywa różna ze względu na wprowadzane zmiany. Dlatego warto dopytać w konkretnej izbie o szczegóły i aktualne wymagania. Ponieważ wtedy będziemy mieć pewność, że odbyta praktyka spełnia wszystkie formalności i wymagania przez konkretną okręgową izbę budownictwa.(program na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.