fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zaliczenie praktyki zawodowej na uprawnienia budowlane

Przystąpienie do egzaminu na uprawnienia budowlane warunkuje odbycie praktyki zawodowej. Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna uznaje praktykę jeśli polegała ona na bezpośrednim i aktywny uczestniczeniu w pracach projektowych i pełnieniu funkcji technicznych na budowie.  Godnym uwagi jest fakt, że praktyka powinna trwać określoną ilość godzin. Reasumując, praca przez pięć dni w tygodniu po osiem godzin jest gwarancją zaliczenia każdego tygodnia praktyki.(program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

W zakres praktyki wchodzą tylko te czynności, które naprawdę wykonywał praktykant. Ponieważ egzamin ustny na uprawnienia budowlane opiera się na treściach teoretycznych dotyczących czynności praktycznych, którymi zajmował się praktykant.  

Godne uwagi jest to, że jeśli przy tym samym projekcie i na tym samym miejscu budowy pracował któryś z członków komisji należy zweryfikować przebieg praktyki. Cała dokumentacja powinna zawierać spis czynności, które wykonywał praktykant razem z numerem pozwolenia na wykonywanie budowy i zgłoszeniem budowy.(materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Różnice w analizie przepisów

Praktyki projektowe należny udokumentować przedłożeniem projektów, którymi zajmował się praktykant. Podczas gdy sytuacja osoby egzaminowanej nie jest klarowna należy zgłosić się do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w celu rozwiązania wątpliwości.

Analiza przepisów bywa różna ze względu na wprowadzane zmiany. Dlatego warto dopytać w konkretnej izbie o szczegóły i aktualne wymagania. Ponieważ wtedy będziemy mieć pewność, że odbyta praktyka spełnia wszystkie formalności i wymagania przez konkretną okręgową izbę budownictwa.(program na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com