fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dokumenty do złożenia razem z wnioskiem o uprawnienia budowlane

Aby rozpocząć proces związany z nadawaniem uprawnień punktem numer 1 jest wniosek. Kandydat zwraca się do Okręgowej Izby Inżynierów lub architektów z wnioskiem o uprawnienia.(testy 2019 uprawnienia) Inicjatywa stoi po stronie kandydata. Wraz z wnioskiem jest cała lista dodatkowych dokumentów do przygotowania, które potwierdzają tożsamość danej osoby. Warto natomiast dobrze skompletować wniosek, aby urzędnik nie odrzucił Twojego wniosku.

Co konkretnie należy przygotować?

Podstawowym dokumentem jest dyplom magistra lub inżyniera. Akceptowalny będzie również dyplom mistrza lub technika.(programy do uprawnień budowlanych) Gdy z Twojego dyplomu wprost nie wynika powiązanie z uprawnieniami, o które się ubiegasz – konieczny będzie suplement do dyplomu bądź wypis z przebiegu studiów. Każdy z powyżej wymienionych dokumentów potwierdza kierownik podstawowej jednostki danej uczelni. Kolejnym faktem jest konieczność dostarczenia zestawienia z praktyki zawodowej potwierdzającego jej odbycie. Dalszymi załącznikami są formularz osobowy, życiorys, dowód wpłaty za pierwszy etap kwalifikacyjny.

Same dokumenty nie wystarczą?

Izby Okręgowe żądają dodatkowo od kandydatów potwierdzenia w formie oświadczenia o zgodności dokumentów z prawdą. (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów)Komplet dokumentów musisz zatem dostarczyć do odpowiedniej miejscowo Izby Samorządu Zawodowego. (uprawnienia budowlane – egzamin) Izba inżynierów i architektów ustala terminy egzaminów. Prawdopodobnie większość Izb informuje o terminach na swoich stronach internetowych. Dlatego warto śledzić bieżące wydarzenia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com