fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jaki wyróżnia się zakresy uprawnień budowlanych kolejowych?

Uprawnienia budowlane można zdobyć w różnych kierunkach. Jednym z nich jest właśnie specjalność inżynieryjna kolejowa. w zakresie kolejowych obiektów budowlanych. Co ważne, uprawnienia te można posiąść w stopniu nieograniczonym oraz w stopniu ograniczonym. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej kolejowej, jeśli chodzi o kolejowe obiekty budowlane, pozwalają na projektowanie oraz kierowanie budową kolejowymi obiektami budowlanymi. Kolejowe obiekty budowlane to między innymi bocznice kolejowe, stacje kolejowe czy linie kolejowe. Jednym słowem, są to wszystkie budynki określone w przepisach o o warunkach technicznych budowli kolejowych.

Należy jednak pamiętać, że wyżej wymienione obowiązki można sprawować w ramach posiadania uprawnień budowlanych w specjalności inżynieryjnej kolejowej bez ograniczeń. ( program przygotowujący do uprawnień budowlanych )

Uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej kolejowej w stopniu ograniczonym

Możliwe jest także zdobycie kolejowych uprawnień budowlanych w stopniu ograniczonym. W rzeczywistości ich zakres nie odbiega specjalnie od uprawnień nadanych bez ograniczeń. W przypadku uprawnień budowlanych w stopniu ograniczonym także możliwe jest projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi tych samych obiektów. Jest jednak jeden bardzo ważny warunek. Otóż, projektowane i budowane linie kolejowe nie mogą być przeznaczone dla prędkości większej niż 200 km/h. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Jakich czynności nie można wykonywać w przypadku uprawnień budowlanych kolejowych w stopniu ograniczonym?

Istnieje jedno najważniejsze ograniczenie stopnia ograniczonego uprawnień budowlanych w inżynierii kolejowej w zakresie obiektów kolejowych. Dotyczy ono linii kolejowych o samoczynnych blokach, a także stacji kolejowych o ilości rozjazdów przekraczających pięćdziesiąt. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com