fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie lepiej odbyć praktykę zawodową – u wykonawcy generalnego, czy też u podwykonawcy. Warto się nad tym zastanowić, ponieważ ma to duże znaczenie w kontekście przygotowania do zdobycia uprawnień budowlanych. Istotnie, odbywanie praktyki w firmie wykonawcy generalnego związane jest przede wszystkim z pracą nad dokumentacją (uprawnienia budowlane 2020). Takie przedsiębiorstwa z reguły bazują na podwykonawcach.

Co należy do zadań praktykanta?

Jeśli praktyka odbywana jest w takiej firmie, wówczas do zadań praktykanta będzie należeć wiele zadań (egzamin na uprawnienia budowlane). Między innymi: czytanie umów, sporządzanie obmiarów, rozliczanie robót podwykonawców, robienie dokumentacji fotograficznej. Jak również: pilnowanie harmonogramu prac budowlanych, uczestniczenie w przygotowywaniu sprzedaży, udzielanie upomnień w przypadku zbyt wolnych postępów na placu budowy.

Można zatem stwierdzić, iż nie jest to najbardziej wdzięczna praca. Praktykant musi wykonywać polecenia przełożonych (brak uwzględniania tzw. kwestii moralnych).

Praktyka w małej firmie podwykonawczej

Jeżeli komuś zależy na poznaniu prawdziwej pracy na budowie, wówczas warto zdecydować się na odbywanie praktyki w mniejszej firmie podwykonawczej. Do zadań praktykantach będzie należeć wykonywanie różnych prac na budowie (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). Jest to obarczone pracą w zmiennych warunkach atmosferycznych, wykonywaniem zróżnicowanych robót, często bardzo ciężkich.

Praktyka u podwykonawcy wiąże się z koniecznością zwracania uwagi na bezpieczeństwo, precyzję i czas wykonywania robót. Istotne są dobre pomysły oraz sprawna i szybka realizacja zadań.

Warto wspomnieć o tym, że dzięki praktykom u podwykonawców można spróbować pracy przy różnych maszynach, co zwiększa umiejętności i jest przydatne na egzaminie.

Jeżeli na budowie będą opóźnienia może to grozić upomnieniem, z kolei dobrze wykonana praca nie zawsze spotka się z pochwałą (program na uprawnienia budowlane w wersji android). Reasumując – o uprawnienia budowlane powinni starać się tylko ci, którzy naprawdę lubią tę pracę.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com