fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak dbać o bezpieczeństwo przeciwpożarowe?

Budowa domu to proces poważny i pełen wielu formalności. Wśród wielu kwestii, o które trzeba zadbać, jest zabezpieczenie przed ogniem – przed jego powstaniem i rozprzestrzenianiem się. Każdy projektant pracujący nad projektem obiektu powinien mieć to na uwadze. O bezpieczeństwo przeciwpożarowe muszą jednak dbać też i sami mieszkańcy – bez odpowiednich działań nawet najlepsze działania projektanta nie zdadzą egzaminu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin 2020)

Zabezpieczenie przed ogniem – kwestie techniczne

Zabezpieczenie przed ogniem zaczyna się tak naprawdę podczas wyboru materiałów do budowy domu. Warto stawiać na materiały dobrej jakości, nie wybierać materiałów najtańszych. Niezwykle ważna jest też klasa przeciwogniowa konkretnych produktów. Koszta budowy mogą przez to wzrosnąć, jednak zyska na tym solidność i jakość naszego budynku. My sami jako mieszkańcy zyskamy natomiast bezpieczeństwo. Własny dom musi być miejscem bezpiecznym, musi nam się tak nie tylko kojarzyć, ale rzeczywiście nim być. Mogą w tym nam pomóc chociażby wyłączniki prądu, które w razie pożaru odcinają dostęp do prądu. (testy uprawnienia budowlane)

Zabezpieczenie przed ogniem – jak my powinniśmy o to dbać?

Urządzenia urządzeniami, jednak dobre zabezpieczenie przed ogniem ma miejsce także wtedy, gdy sami podejmujemy konkretne działania. Wiele zależy bowiem od naszego zachowania. Z tego powodu upewniajmy się, czy wszystkie sprzęty elektroniczne na pewno zostały odłączone od prądu, zwłaszcza gdy wychodzimy z domu. Jest to bardzo podstawowa, ale i tym samym najlepsza profilaktyka zagrożenia pożarowego. Warto też żyć w zgodzie ze swoimi sąsiadami. Jeśli ci zauważą coś niepokojącego, od razu wezwą odpowiednie służby. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Zabezpieczenie przed ogniem – profilaktyka

Warto nie odkładać na potem okresowych kontroli instalacji w naszym domu czy mieszkaniu. I nie chodzi tutaj o mandaty wystawiane przy kontrolach, choć dla niektórych to też może być pewna lekcja. Zaniedbując okresową kontrolę narażamy bezpośrednio siebie i swoją rodzinę na duże niebezpieczeństwo. Jak mówi powiedzenie: łatwiej zapobiegać niż leczyć. I to rzeczywiście powinniśmy wziąć sobie do serca. Bezpieczeństwo jest ważniejsze niż najnowszy sprzęt czy wystrój wnętrza i to ono powinno być zawsze naszym priorytetem. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com