fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zabezpieczenie na stałe dachu

Każdy dach przechodzi próby wytrzymałości m.in. w związku z opadami śniegu. Jest to naturalne zjawisko, z jakim styka się każdy budynek. Jeżeli mamy stare pokrycie dachowe, które służy nam już kilkadziesiąt lat, jego wytrzymałość nie jest już tak dobra, jak w przypadku nowego dachu. Po wielu latach dach zaczyna nie spełniać do końca swoich funkcji. Przychodzi moment, że obciążony w związku z opadami śniegu tworzy uszkodzenia w poszyciu i śnieg przedostaje się do wnętrza domu. Naprawa dachu bywa bardzo kosztowna, dlatego też nie wiemy często, co zrobić w takim wypadku. Nie zawsze jesteśmy przygotowani finansowo na takie sytuacje i niekiedy nie stać nas na przeprowadzenie szybkiej naprawy poszycia dachowego. Nie możemy zostać też w domu, gdzie przecieka dach. Taka sytuacja nie powinna mieć nigdy miejsca (uprawnienia budowlane). Każdy z nas powinien mieszkać w normalnym, bezpiecznym domu, bez przeciekającego dachu oraz innych uszkodzeń.

Zabezpieczenie na stałe dachu
Zabezpieczenie na stałe dachu

Zastosowanie technologii nylonowej

Jeżeli zależy nam na oszczędzeniu sobie wszelkich formalności oraz zakupu nowego poszycia dachowego, powinniśmy zainteresować się tzw. nylonową technologią. Jest ona obecnie wykorzystywana przez wielu dekarzy oraz budowlańców. Przeciekanie dachu to nie jest jedynie problem związany wyłącznie ze starym poszyciem (testy 2021 uprawnienia). Często takie przecieki związane są z nieodpowiednim uszczelnieniem na dachu najważniejszych punktów. Taka sytuacja może zajść na łączeniach. To właśnie tam poszycie dachowe może przypominać małe sitko. Wykorzystanie izolacyjnego polimerowego materiału pozwoli na odpowiednie uszczelnienie miejsc, które są uszkodzone. Przecieki mogą dotyczyć nie tylko starych dachów. Materiał nylonowy jest w stanie uszczelnić wiele przecieków na dachu a dodatkowo poprawić jego ogólny wygląd. Takie rozwiązanie jest szybkie i tanie, dlatego też często znajduje zastosowanie podczas uszkodzeń poszycia.

Co daje dodatkowa powłoka?

Dodatkowa powłoka jest przede wszystkim bardzo skuteczna. Skutecznie zabezpiecza dach przed zmianami pogodowymi. Warto wykorzystać takie rozwiązania. W ten sposób z pewnością nie doświadczymy już żadnych przecieków na dachu. Jeśli chcemy poprawnie uszczelnić dach, skorzystajmy z pomocy dobrego dekarza, który posiada odpowiednie uprawnienia budowlane (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Umieszczanie dodatkowej folii na dachu

Zatrudnienie dekarza spowoduje, że poradzi sobie on z umieszczeniem powłoki dodatkowej, której zadaniem jest ochrona przed małymi przeciekami na dachu (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Warto zaznaczyć, że za jej pomocą możemy także uszczelnić uszkodzenia powstałe w związku z mechanicznymi uszkodzeniami. Stosując tego typu rozwiązanie nie musimy wymieniać całego poszycia dachowego

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com