fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Z czego wykonać schody do domu?

Wśród schodów, które najczęściej są wybierane należy wymienić modele modułowe, które nie wymagają gruntownych remontów. Dalej popularne są także schody żelbetowe. Schody modułowe to najczęściej schody drewniane lub schody stalowe, które charakteryzują się szybkim sposobem montażu. Drewniane propozycje zamawia się u stolarza i najczęściej czeka się na ich realizację około kilku tygodnia. Można zakupić je w dwóch typach,  jako schody prefabrykowane lub monolityczne. (testy uprawnienia architektoniczne)

Z czego wykonać schody do domu?
Z czego wykonać schody do domu?

Schody prefabrykowane wykonywane są z gotowych elementów zabetonowanych w specjalnie zrobionych  bruzdach ściennych, natomiast schody monolityczne są przygotowane na danej budowie z prętów zbrojeniowych i betonu. (program uprawnienia architektoniczne)

Schody żelbetowe łączą się z koniecznością realizacji projektu już na etapie stanu surowego, związane są bowiem z całą konstrukcją domu.

Schody żelbetowe charakteryzują się wysoką ognioodpornością, wytrzymałością, stabilną budową. Dużą zaletą schodów modułowych jest to, iż można w przypadku prostych projektów montować je samodzielnie. Najlepiej jednak, by fachowcy wykonali tą czynność za nas, ponieważ schody powinny być bardzo dobrze dopasowane. Bardzo ładnie wyglądają schody drewniane, które zabezpieczone są odpowiednią powłoką lakierniczą. Wiele osób decyduję się również na sprawienie sobie listew antypoślizgowych np. z aluminium. (testy 2019 uprawnienia)

Praktycznie większość schodów wyposażona jest w balustradę, która z jednej strony pozwala zachować bezpieczeństwo podczas chodzenia, jak również może stanowić estetyczny dodatek wzbogacający prostą konstrukcję schodów. W  zależności od stylu jaki chcemy uzyskać, mogą to być balustrady wykonane z drewna, szkła lub metalu. Popularne są np. balustrady z metaloplastyki. Możemy wybrać najrozmaitsze wzory i kształty takiej balustrady. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Aby uzyskać atrakcyjny wygląd schodów, można udekorować je  lampkami ledowymi, które są wbudowane w konstrukcję stopni. W ten sposób uzyskamy ciekawe efekty świetlne.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com