fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wykaz aktualnych aktów prawnych na egzamin 2020

Krajowa Komisja Kwalifikacyjna jest zobligowana do opublikowania pełnej listy aktów prawnych. Następnie muszą ją sobie przyswoić kandydaci ubiegający się o uprawnienia budowlane. Taka informacja podawana jest do publicznej wiadomości. (dowiedz się więcej o uprawnieniach budowlanych)

Akta prawne bardzo często się zmieniają, bądź wprowadza się w nie różnego rodzaju udoskonalenia. A co za tym idzie są non stop uaktualniane. Tak więc przed przystąpieniem do nauki najlepiej najpierw upewnić się czego się uczyć oraz czy dane rozporządzenia są wciąż aktualne, czy może coś się w nich zmieniło.

Dopatrywanie wszystkich zmian do aktów prawnych bywa dość problematyczne oraz trzeba być na bieżąco z pracami odpowiedzialnych za to osób. I to okazał się główny powód, przez który postanowiono ustalić jeden porządek dla tej kwestii. Tak więc, by kandydaci przygotowujący się do egzaminu mieli trochę prostsze zadanie, Krajowa Komisja Kwalifikacyjna publikuje „wykaz przepisów”. Do każdej sesji wydaje się oddzielny wykaz. (akta prawne)

Wykaz aktów prawnych nie zawiera wymagań odnośnie zakresu znajomości aktów prawnych. Są w nim tylko wyszczególnione akta i ich zakres, który kandydat musi sobie przyswoić dla wybranej specjalności. Warto wiedzieć, że jeśli zostanie wydany wykaz, jednak jeden z aktów w nim zawartych ulegnie zmianie, na egzaminie będzie obowiązywać tylko ta wersja przed zmianą. (uprawnienia architektoniczne)

Wiosenna sesja i przepisy w niej obowiązujące

Luty 2020 r. to okres publikacji wykazu przepisów, które będą obowiązywać na sesji wiosennej. Oczywiście opiera się go o ustawę Prawa Budowlanego z dnia 7 lipca 1994 r. Także o rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju odnośnie samodzielnych funkcji technicznych (11 września 2014 r.). A również Kodeks Postępowania Administracyjnego i Kodeks Cywilny. Wykorzystano też ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych (4 luty 1994r.) i wiele innych aktów prawnych. Dany wykaz dostępny jest na stronie Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com