fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wszechobecne drewno

Drewno jest bardzo popularnym surowcem, bardzo cenionym przez projektantów i dekoratorów wnętrz. Jest plastycznym materiałem, z którego można uzyskać przeróżne formy. Jest popularny również ze względu na trwałość i ekologiczny charakter. W sklepach proponowanych jest wiele dodatków i elementów wykończeniowych z tworzyw sztucznych. Drewno natomiast jest materiałem z wyższej półki. (materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Wszechobecne drewno
Wszechobecne drewno

Drewniane blaty

Moda na ekologiczny tryb życia jest żywa również we wnętrzach, a drewno zbliża do natury. Zwolennicy tego surowca wykonują aranżacje i dodatki właśnie z tego materiału. Coraz częściej wykorzystywane jest także do produkcji blatów kuchennych. Drewniane blaty stołowe kojarzą się również z ekologią i solidnością. W świecie, gdzie dominują dodatki z tworzyw sztucznych, drewno jest materiałem z wyższej półki. Oczywiście należy o nie odpowiednio dbać, by służyło na lata.(egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Urok blatów z litego drewna

Blaty wykonuje się najczęściej z litego lub klejonego drewna. Lite drewno jest ciepłe w dotyku, ma swój niepowtarzalny styl i urok. Dużą zaletą tych modeli blatów jest łatwość obróbki oraz ewentualna ich renowacja. Drewno można bowiem odnawiać, polerować oraz malować.

Bardzo ładnie w nowoczesnych kuchniach prezentują się stoły z drewna z wyraźnymi słojami i sękami. Idealnie pasują do minimalistycznych wnętrz. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Blaty z forniru

Niektóre osoby decydują się na stołowe blaty z forniru. Składają się one z płyty meblowej oraz cienkiej warstwy drewna, która naklejona jest na tą płytę. Jest to często stosowane rozwiązanie przy produkcji mebli. Zaletą drewna klejonego jest to, że nie rozsycha się i nie pęka. Cienka warstwa drewna jest odpowiednio zabezpieczona i w ten sposób uzyskuje większą odporność na wysokie temperatury.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com