fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Wiadukt ekologiczny

Rozwój komunikacji a co za tym idzie zwiększenie zapotrzebowania na drogi przyczynił się jednocześnie do zagrożenia środowiska naturalnego. Autostrady, drogi ekspresowe budowane odpowiadają postępowi transportu, ale nie spełniają warunków ekologicznych naruszając teremy zielone a przede wszystkim zakłócają życie dzikich zwierząt. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się być budowanie wiaduktów ekologicznych. Te wtapiając się w środowisko naturalne stanowią konstrukcję umożliwiającą przemieszczanie się zwierząt z jednej na drugą stronę przeciętego drogą lasu. (testy na uprawnienia budowlane) Działanie to miało za zadanie zmniejszyć śmiertelność zwierząt ginących pod kołami samochodów.

wiadukt ekologiczny

wiadukt ekologiczny

Wyróżniamy różne metody zastosowań rozwiązań ekologicznych. Mogą to być przejścia górne lub dolne czyli tunele.

Aby przystosować zwierzęta do skorzystania z przejścia stosuje się systemu naprowadzania ich. Nie powinno pozostawiać się elementów betonowych, ponieważ zwierzęta mogą się ich bać. Wystarczy takie elementy przysłonić zielenią, zaaranżować runo leśne. (uprawnienia budowlane program)

Najważniejsze informacje odnośnie wiaduktów ekologicznych

Należy dostosować wiadukt wielkościowi, tak aby nie był za wąski, czy za niski.

Ważne jest prawidłowe odprowadzenie wody, aby nie zatopiła  w tunelu zwierzęcia. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Koniecznie trzeba dostosować kąt nachylenia nasypów wiaduktu, dla komfortu użytkowania. Ostatnim ważnym punktem jest zwrócenie uwagi aby ludzie nie korzystali z wiaduktów przebaczonych dla zwierząt. Może to również spłoszyć zwierzynę i kosztowny projekt nie przyniesie pozytywnych efektów.

Analiza poprzedzająca budowę wiaduktu

Zanim wybudujemy taki wiadukt musimy dokonać analizy na początku projektu.

Pod uwagę bierzemy odpowiednią lokalizację dostosowaną do częstotliwości występowania zwierząt. Uwzględnia się gatunki zwierząt, ich migracje, aspekty przyrodnicze. Należy unikać miejsc zbytnio prześwietlonych oraz z dala od zabudowy mieszkalnej. (akty prawne w segregatorze które zabierzesz na swój egzamin na uprawnienia budowlane)

Wiadukty ekologiczne są innowacyjnym rozwiązaniem budownictwa urbanistycznego- drogowego.

System, stanowi zrównoważony transport z dodatkowym potencjałem ekoloegovznym.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.