fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co trzeba zrobić aby mieć uprawnienia budowlane

Uprawnienia budowlane wiążą się z egzaminem państwowym. Sprawdza on znajomość procesu budowlanego. Ponadto, weryfikuje wiedzę techniczną w praktyce. (uprawnienia architektoniczne – egzamin) Dodatkowym wymaganiem jest konieczność korzystania z pełni praw publicznych oraz posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnej. (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów) Oznacza to, że osoba która będzie pełnić samodzielne funkcje techniczne musi być w pełni poczytalna.

Od czego zacząć…

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów. Etapy te są prowadzone przez izby samorządu zawodowego. Pierwszym krokiem jest kwalifikacja wykształcenia oraz praktyki zawodowej. Wykształcenie może być zakwalifikowane jako pokrewne lub jako odpowiednie do specjalności. Natomiast egzamin jest drugim etapem. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane) Sprawdza on znajomość procesu budowlanego. Dodatkowo wyłapuje czy kandydat potrafi wiedzę zastosować w praktyce. Jeśli kandydat ubiega się o nadanie uprawnień w innym zakresie lub specjalności niż posiadana, jest inaczej. Dlatego prawdopodobnie komisja zada wtedy inne pytania.

Przebieg egzaminu

Egzamin państwowy na uprawnienia budowlane odbywa się dwa razy do roku. Izby samorządu zawodowego ustalają terminy. Zawiadomienie o terminie tego egzaminu trafia do kandydatów przesyłką poleconą. Prawdopodobnie na miesiąc przed egzaminem. (program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne) Pierwszym etapem egzaminu jest część pisemna. W przypadku wyniku negatywnego kandydat nie może przystąpić do kolejnego etapu. Tym kolejnym etapem jest egzamin ustny. W przypadku niepowodzenia kandydat może po raz kolejny przystąpić po upływie trzech miesięcy. (program na uprawnienia budowlane) Natomiast w przypadku gdy egzamin pisemny będzie zdany zachowuje on ważność przez 3 lata. W tym czasie można przystąpić do egzaminu ustnego. Podsumowując, komisje dają sporo czasu na naukę. Należy go tylko dobrze wykorzystać aby móc pracować w wymarzonym zawodzie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com