fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czym jest wakeboarding?

Wakeboarding jest sportem wodnym, który polega na płynięciu na desce przymocowanej do stóp po powierzchni wody, trzymając się liny ciągniętej przy pomocy wyciągu bądź przez łódź. Tę dyscyplinę można uznać za połączenie snowboardingu, nart wodnych oraz surfingu, jednak jej opanowanie jest zdecydowanie prostsze i szybsze. (uprawnienia budowlane testy)

Na przestrzeni kilku ostatni lat w Polsce pojawiają się nowe wake parki, umożliwiające uprawianie wakeboardingu, mimo to rynek nie jest wciąż nasycony pod tym względem. Dobrze przygotowany wake park daje gwarancję wysokich zysków, co stanowi doskonałą zachętę do takiej inwestycji zarówno dla prywatnych inwestorów, jak i lokalnych samorządów. Wbrew pozorom nie jest to jednak proste zadanie, ponieważ samo wzniesienie na zbiorniku wodnym wyciągów linowych nie jest jednoznaczne z sukcesem.

Wake park - opłacalność inwestycji
Wake park – opłacalność inwestycji

Budowa wake parku

Zbudowanie wake parku z linowym wyciągiem stanowi niewątpliwie duże wyzwanie, w szczególności, jeśli chce się zarobić na takiej inwestycji. Jest to powód, dla którego takie przedsięwzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych samorządów (wake park bez wątpienia podnosi turystyczną atrakcyjność danego obszaru) oraz zawodowych wakeboarderów. (akty uprawnienia budowlane)

Najistotniejszy element planowanej inwestycji stanowi znalezienie oraz dobór odpowiedniej lokalizacji. Musi to być wystarczająco duży zbiornik wodny, sztuczny bądź naturalny. Kolejnym zadaniem jest sporządzenie w pełni profesjonalnego projektu linowego wyciągu. W tym celu najlepiej jak najwcześniej, już podczas pierwszych przygotowań odnośnie realizacji inwestycji, nawiązać kontakt z firmą, która profesjonalnie zajmuje się budową oraz konstrukcją takich obiektów. Tego rodzaju usługi (w skład których wchodzi nie tylko wykonawstwo, lecz również pozyskanie pozwoleń niezbędnych do budowy wake parku, jak i sporządzenie projektu linowych wyciągów) w Polsce świadczy Bezpieczna Przystań – jedyny w kraju dystrybutor linowych system oraz przedstawiciel SESITEC.

Istotność dobrego marketingu

Działania marketingowe powinny obejmować nie tylko klientów z najbliższej okolicy i warto je podjąć już podczas etapu realizacji. Najskuteczniejsza promocja odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych, co pozwala na dotarcie do środowisk zainteresowanych sportem wodnym. Taka sieć kontaktów jest bardzo istotna podczas rozwijania biznesu na etapie początkowym. (segregator uprawnienia budowlane)

Elementem, który przyciąga zarówno amatorów i sportowców z kraju bądź też z zagranicy, jest kadra doświadczonych profesjonalistów. Instruktorzy nie tylko poprowadzą osoby początkujące, ale również doradzą miłośnikom wakeboardingu. Dodatkowy rozwój i zainteresowanie wake parkiem zapewnia organizowanie różnego rodzaju zawodów lub imprez.

Zarabianie na wake parku

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces podjętej inwestycji jest oczywiście jej lokalizacja. Istotne jest nie tylko samo położenie geograficzne, ale również zapewnienie klientom właściwej i dobrej infrastruktury – wypożyczalni sprzętu, zaplecza sanitarnego, parkingu, miejsca do wypoczynku. Wielkość i rozmiar wyciągu również ma ważne znaczenie, ponieważ w bezpośredni sposób przekłada się na szacowany przyszły zysk. Mniejsze zbiorniki wodne umożliwiają zbudowanie dwusłupowego wyciągu (System 2.0) – jednak tylko jedna osoba może z niego korzystać w danym momencie. Tego rodzaju wyciąg daje możliwość osiągnięcia zysków ok. 2 tysięcy złotych dziennie w sezonie. Zdecydowanie bardziej dochodową opcją jest wyciąg wielosłupowy (Full Size Cable). Umożliwia on uzyskanie dochodu rzędu 12 tysięcy złotych dziennie. Podczas planowania inwestycji warto wziąć pod uwagę wybór większego zbiornika wodnego, nawet jeśli początkowo planuje się budowę dwusłupowego wyciągu, co zapewni możliwość ewentualnej rozbudowy w przyszłości. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Wybudowanie wake parku to inwestycja wymagająca bez wątpienia dużych nakładów finansowych. Istnieje jednak możliwość uzyskania różnego rodzaju dofinansowań w tym zakresie. Taki obiekt zapewnia bowiem rozwój okolicy przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na środowisko. Umiejętne zarządzanie przy prowadzeniu wake parku pozwala na pełny zwrot inwestycji już w trakcie dwóch sezonów, po tym czasie przynosząc już tylko zysk. (uprawnienia budowlane elektryczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com