fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

W jaki sposób zaaranżować małą łazienkę?

Łazienka to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu. Powinna być urządzona w sposób funkcjonalny i praktyczny. W przypadku małych łazienek wszystko powinno być dobrze przemyślane. Niewątpliwie kształt łazienki ma też spore znaczenie. Łazienki w kształcie kwadratu ułatwiają aranżacje. (program na uprawnienia architektoniczne)

Bardzo ważnym elementem w łazience jest okno. Jeśli jest to możliwe, warto się o nie postarać.

mała łazienka

mała łazienka

Wykorzystanie efektów optycznych

Aby uzyskać nieco większą łazienkę, niż jest w rzeczywistości, można wykorzystać odpowiednie elementy dekoracyjne, by ją powiększyć. Niewątpliwie jasne kolory ścian sprzyjają takiemu właśnie efektowi. W przypadku niedużych pomieszczeń, warto unikać dużych, wyrazistych wzorów, efektów graficznych, mocnych deseni, kontrastowych fug, czy grubych faktur. Lepiej właśnie sprawdzą się stonowane, jasne kolory płytek, ścian czy paneli. Jeżeli nie chcemy uzyskać również w małej łazience efektu akwarium, najlepiej nie kłaść kafelek na całej wysokości. Można pokryć jedną lub dwie ściany kolorową farbą, czy też kolorową tapetą. Najlepiej jednak zdecydować się na chłodne barwy. (testy 2019 uprawnienia)

Mała łazienka z prysznicem czy wanną?

Oczywiście prysznic jest bardzo praktyczny, nie zajmuje dużo miejsca. Mała łazienka nie wiąże się jednak tylko i wyłącznie z umieszczeniem kabiny prysznicowej. Do małej łazienki można zakupić krótkie, ale głębokie wanny. Można do nich zamontować szczelne parawany, które pozwolą również korzystać z prysznica. Taka opcja- dwa w jednym jest świetnym rozwiązaniem. (testy uprawnienia architektoniczne)

W przypadku łazienek o małym metrażu, bez okien, bardzo istotny jest dobór odpowiednich dekoracji. Nie mogą one być przesadne. Istotnym elementem będzie duże lustro, które pozwoli uzyskać optycznie większe pomieszczenie. Można również pokusić się o oświetlenie punktowe, które będzie dodatkowym elementem świetlnym. Można również wykorzystać lampy w formie platform lub listwy sufitowe.

 

 

 

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.