fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

W jaki sposób stworzyć ogród marzeń?

Bardzo często, gdy chcemy urządzać ogród, nie jesteśmy pewni do końca jak ma wyglądać. Warto skorzystać z pomocy projektanta, który dobierze daną roślinność do projektu, określi całą powierzchnię. Bardzo często zdarza się tak, że klienci wiedzą czego oczekują, jak ma wyglądać ich ogród, jednakże do końca nie potrafią tego sprecyzować. Tego dokonuje właśnie projektant terenów zielonych.

ogród marzeń

ogród marzeń

Czyli pierwszym ważnym krokiem jest rozmowa z projektantem, przedstawienie swoich oczekiwań, a następnie projektant stwarza projekty ogrodu. (program na uprawnienia architektoniczne)

Później klienci oglądają projekty i dokonują wyboru, po dojściu do porozumienia, projektant wykonuje wizualizację ogrodu 3D. Istnieje również możliwość wykonania wizualizacji postarzającej ogród, dowiadujemy się wtedy, jak ten ogród może zmienić się na przestrzeni lat. W ten sposób łatwiej nam będzie dokonać wyboru odpowiedniego projektu. (testy 2019 uprawnienia)

Określenie kosztorysu

Następnym etapem jest określenie kosztorysu, a potem tylko realizacja. Najczęściej koszt projektu ogrodu o wymiarach około 1500 m kwadratowych mieści się w granicach 2000-3000 zł. Oczywiście wszystko też zależy od techniki, a także ilości roślin i gatunków oraz stopnia skomplikowania ogrodu. Jeżeli większość ogrodu zajmuje trawnik, to koszty są mniejsze. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Aranżacja ogrodu

Pierwszym ważnym elementem jest przygotowanie terenu czyli tzw.  wyprofilowanie. Może to być złagodzenie wzniesień, uzyskanie płaskiego terenu, bądź w przypadku właśnie płaskich terenów, klient może życzyć sobie np. pagórków. Kolejnym etapem jest nasadzenie roślinności i krycie nawierzchni. Kolejnym krokiem jest realizacja obrzeża ogrodu i zamykanie części z nasadzeniami. Bardzo ważnym elementem są trawniki, a także system nawadniający, który zapewni odpowiednią wilgotność terenu.

Przygotowany ogród można udekorować lampkami solarnymi, czy ledowymi. Dopełnieniem będzie przygotowanie trasu i zakupienie odpowiednich mebli ogrodowych. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.