fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

W jaki sposób kwalifikuje się wykształcenie?

Cały proces weryfikacji wykształcenia, podział na pokrewne lub odpowiednie kierunki wybrane przez kandydatów do ich specjalności, a także zakresu uprawnień, przeprowadza Komisja kwalifikacyjna.(uprawnienia budowlane)

Stwierdzają oni zgodność czy też niezgodność ukończonego kierunku studiów bazując na załączniku nr.2 rozporządzenia o samodzielnych funkcjach technicznych. To tamta jest spis wszystkich kierunków pokrewnych czy odpowiednich. Podczas tego procesu zwraca się uwagę na dyplom ukończenia studiów, suplement do dyplomu, czy też wypis z przebiegu studiów. Jednakże trzeba pamiętać, że taki wypis musi potwierdzić kierownik podstawowej jednostki organizacyjnej danej uczelni wyższej. (testy 2021)

W jaki sposób kwalifikuje się wykształcenie

Jeśli chodzi o zawód związany z budownictwem, proces kwalifikacji i weryfikacji wykształcenia dla wybranej specjalności uprawnień budowlanych przeprowadza się w precyzyjny sposób. A mianowicie stwierdza się zgodność lub też niezgodność otrzymanego tytułu zawodowego, bazując na załączniku nr. 3 rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych. Tak więc analogicznie. Jeśli ukończyliśmy studia wyższe, nasze wykształcenie jest właściwe gdy nazwa kierunku zgadza się z określonym zakresem, który znajduje się w załączniku nr 2 powyższego rozporządzenia. W przypadku suplementu lub wypisu z przebiegu studiów; informacje tam podane muszą wskazać, iż minimum jedna trzecia programu bądź liczba godzin zajęć mogły przekazać odpowiednią wiedzę i umiejętności. Oczywiście te niezbędne dla wymienionego kierunku studiów. (dowiedz się więcej)

Konieczność zgodności wykształcenia

Jak więc wspomniano wyżej. Weryfikacja wykształcenia jest pozytywna gdy nazwa specjalności pokrywa się z listą zawartą w załączniku podanej wcześniej rozporządzenia. Oraz oczywiście suplement czy wypis z przebiegu studiów zawiera zajęcia, które są wymagane na danym kierunku. Może zdarzyć się sytuacja, że studia odbyły się za granicą. Wtedy podchodzi się do sprawy indywidualnie i odbywa się kwalifikacja przez izbę uwzględniając przy tym podstawę programową dla danej specjalności.(akta prawne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com