fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

W drodze do zdobycia uprawnień budowlanych -w jaki sposób dokumentuje się praktykę zawodową?

Niewątpliwie praktyka zawodowa w budownictwie  wzbogaca każdego w doświadczenia związane z codzienną pracą. Dokumentowanie jej jest zależne od czasu, w którym się odbywała.

  • jeżeli odbywała się ona przed 15 lutym 1995 roku należy pobrać na stronie właściwej Izby specjalnego zaświadczenie o odbyciu praktyki zawodowej
  • w przypadku praktyk, które odbywają się już między 15 lutym 1995 r. a 25 września 2014 r. wymagana jest książka praktyki zawodowej
  • osoby które odbyły praktykę po 25 września 2014 roku są zobowiązanie do przedstawienia specjalnego oświadczenia, które stanowi załącznik do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, (testy uprawnienia architektoniczne)
droga do zdobycia uprawnień
droga do zdobycia uprawnień

Książka praktyki zawodowej

Dokument, który potwierdza przebieg praktyki zawodowej to książka praktyki zawodowej. Jest to bardzo ważny dokument, który uzupełnia się dokładnie i pieczołowicie. Książkę praktyki zawodowej pobiera się w oddziale Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Kolejnym krokiem jest rejestracja i opieczętowanie książki praktyki zawodowej w biurze Izby. Następuje to po przedłożeniu wniosku o opieczętowanie i zarejestrowanie książki praktyki zawodowej.(program uprawnienia architektoniczne)

W dzienniku praktyki zawodowej powinny znaleźć się wyszczególnione obiekty budowlane. Obiekty te to budowle przy których budowie oraz projektowaniu brała udział dana osoba, która odbywa praktykę zawodową. W dzienniku praktyk powinien być określony również zakres czynności wykonywanych w każdym tygodniu przez praktykanta. Powinny znaleźć się w niej również potwierdzenia i zaopiniowanie co najmniej raz w miesiącu przez kierownika praktyki.( testy 2019 uprawnienia)

W przypadku jeśli praktyka zawodowa odbywa się w niepełnym wymiarze czasu pracy, okres  praktyki powinien ulec wydłużeniu. Wydłuża się ją o okres, który wynika z różnicy czasu w stosunku do jego pełnego wymiaru. W skład praktyki zawodowej zalicza się także pracę w organach nadzoru budowlanego. Może zaliczać się w tej sytuacji w poczet praktyki na budowie lub praktyki w projektowaniu. (uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com